Ну нарешті дочекались… У Росії почались протести проти політики Кремля

Війна

Ну нарешті дочекались… У Росії почались протести проти політики Кремля

Військові просять Путіна оголосити мобілізацію, щоб компенсувати втрати на фронті.

Через антивоєнні протести Кремль боїться оголошувати нову хвилю мобілізації в Росії, адже це може дестабілізувати ситуацію в країні, зазначають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Оголошення мобілізації може стати крахом режиму Путіна

Влада РФ остерігається оголошення нового етапу мобілізації через можливу негативну реакцію суспільства. Про це йдеться у свіжому звіті американського Інституту вивчення війни. У звіті зазначається, що Кремль дотепер не зміг повністю придушити локальні протести, організовані дружинами мобілізованих російських військових після оголошення часткової мобілізації у вересні 2022 року.

21 вересня російські опозиційні джерела повідомили, що група дружин мобілізованих солдатів протестувала перед штаб-квартирою Міністерства оборони РФ, вимагаючи зустрічі з міністром оборони Андрієм Бєлоусовим.

Однак, за даними опозиційного видання “Мобилизационные новости”, провокатори зірвали протест, ображаючи жінок і намагаючись їх розігнати. Бєлоусов так і не зустрівся з протестувальницями, а видання припустило, що провокаторів могли надіслати представники Міністерства оборони для придушення акції.

“За оцінкою ISW, російська влада не бажає проводити черговий раунд часткової або загальної мобілізації через страх президента Росії Володимира Путіна перед суспільною реакцією на примусовий призов у запас”, – йдеться у звіті.

В армії РФ дефіцит солдатів, зброї і командирів

Нагадаємо, що чиновники Міноборони за кілька місяців до інавгурації Путіна намагалися переконати його провести нову мобілізацію, пише The Wall Street Journal із посиланням на співрозмовника, знайомого із цими обговореннями.

На зустрічі, що відбулася на початку року, МО РФ просило Путіна використати інавгурацію та «зростання підтримки» серед населення для того, щоб пояснити необхідність нової мобілізації. Путін нібито відмовився це робити і заявив, що поки задіятиме лише контрактників.

За оцінками західних експертів, Росія на полі бою втрачає більше солдатів, ніж встигає їх набрати. Крім того, операція ЗСУ у Курській області змусила керівництво Міноборони знову почати наполягати на проведенні мобілізації. У Кремлі, як пише газета, пам’ятають про протести, що виникли під час «часткової мобілізації» у 2022 році, і побоюються, що нова мобілізація може порушити баланс у сприйнятті війни суспільством як віддаленого конфлікту.

У Держдумі статтю WSJ назвали “вкиданням”. «Захід намагається подібними вкиданнями внести якусь паніку в мізках громадян Російської Федерації, посіяти якусь ворожнечу. Президент вже чітко і конкретно визначив, як комплектуватимуться Збройні сили, і це будуть військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом», – заявив перший заступник голови комітету Держдуми з оборони Андрій Красов у розмові з RTVI.

На рішення Путіна щодо мобілізації впливають три ключові фактори: уникнення соціальної напруги, нестача озброєння для нових військових підрозділів і дефіцит командних кадрів. За перше півріччя 2024 року кількість добровольців для контрактної служби в Росії суттєво зменшилася, зазначив директор компанії Defense Express Сергій Згурець. 

Повінь зноcить все на cвоєму шляху! Паpламент кpаїни пiшов під воду. Пoвідомляють пpо значну кiлькість загuблих…
Через масштабні повені прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зібрав 18 вересня пресконференцію щодо ситуації в країні.

Атаковано дронами ще один склад зброї у Тверській області
Жителі Тверської області Росії, зокрема Торопця, вночі 21 вересня знову чули вибухи

Вибухова ніч в Росії: що відомо про атаку на склади зі зброєю окупантів
У Росії минула ніч була гучною та “вибуховою”. У Краснодарському краї та Тверській області були атаковані склади зі зброєю окупантів

Залишити відповідь