Горобців майже немає..У багатьох містах України практично знuкли горобці: яка причина.

Події України


У багатьох населених пунктах України майже зникли горобці. Орнітологи б’ють на сполох, бо ці пернаті є важливою частиною екосистеми.

Чому у містах зникають горобці та до яких наслідків це призводить, РБК-Україна розповідає з посиланням на mukachevo.net.

зменшується кількість приватних будинків, під стріхами та шифером яких люблять гніздитися горобці. Змінились і технології будівництва: немає щілин, все ізольовано, скрізь бетон і пластик;
смітники, які були кормовою базою пташок, тепер не підходять для добування їжі: сміття здебільшого викидають у щільних поліетиленових пакетах, у закриті пластикові контейнери. Тому птахам важко дістатися до харчових відходів;
зменшилася кількість домашніх господарств, де тримають свійську птицю. Тут завжди можна було знайти трохи зерна;
зникли колгоспні токи та елеватори, де висипалась на подвір’ях та розсипалась по дорозі значна кількість зерна (пшениця, овес, жито), що є частиною раціону горобців;
велика чисельність котів у містах, які полюють на горобців;
гучні святкування у містах з петардами та іншою піротехнікою (до війни).
Є й інші причини, чому горобці зникають із міст. Львівський орнітолог Вадим Жуленко зауважив, що одним із факторів є надмірне прибирання. Зрізані гілки чи дерева не залишають у місті, а в цих гілках люблять жити горобці.

“У місті майже зникли горобці та синиці. Влітку ці птахи стають “заслоном” розмноженню всяких шкідливих комах. Своїх пташенят вони саме комахами і вигодовують. У зимовий період ці птахи харчуються насінням трави й інших рослин. Тепер трави немає й у них немає місць для гніздування. Дерева стоять обпиляні, кущі “вибриті”, – пояснила місцева екоактивістка Галина Турчина.

За словами Галини Турчини, результатом скорочення чисельності птахів стає загибель дерев – на них посилено починають розмножуватися шкідники.



Source link

Залишити відповідь