Бельгія й Нідерланди підтримують введення санкцій ЄС проти скрапленого газу з росії

Політика, Світ

Бельгія, один з найбільших європейських імпортерів скрапленого природного газу (СПГ) з росії, закликала ЄС заборонити російське паливо.

Про це повідомляє Financial Times.

Міністерка з питань енергетики Бельгії Тінне Ван дер Стратен розповіла виданню, що ЄС повинен «йти далі», щоб зупинити постачання російського СПГ до блоку.

За її словами, правила, запроваджені Брюсселем у грудні минулого року, щоб заборонити російським енергетичним компаніям використовувати інфраструктуру ЄС, не дали достатніх правових підстав для компаній, які використовують такі порти як у бельгійському Зебрюгге – головний центр для імпорту ЗПГ і реекспорту до третіх країн – згорнути контракти з компаніями з рф.

Типові контракти на СПГ розраховані на десятиліття або більше, тому багато з них були підписані ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну в 2022 році.

У свою чергу Софі Германс, міністерка з питань клімату та зеленого розвитку Нідерландів, повідомила парламенту країни, що порушить це питання на зустрічі міністрів енергетики ЄС наступного місяця.

За отриманою нею інформацією, кількість танкерів з російським газом, які прибувають на головний термінал Роттердама, різко зросла цього року: із, в середньому, одного на місяць – із середини 2022 року до середини 2024 року – до двох на місяць протягом минулого літа.Танкер стандартного розміру зазвичай перевозить еквівалент приблизно 70 000 – 80 000 тонн газу.

«Немає інших варіантів, коли ми можемо розірвати приватні контракти без застосування санкцій з боку Європейської комісії», – йдеться у листі Германс на адресу парламенту.

Незважаючи на тиск із боку таких країн-імпортерів, як Бельгія та Нідерланди, щодо запровадження санкцій щодо російського СПГ, шанс на отримання одностайної згоди всіх держав-членів ЄС, яка була б потрібна, є невеликим.

Нагадаємо, що міністри закордонних справ G7 на зустрічі у Нью-Йорку пообіцяли продовжувати вводити нові санкції проти росії у зв’язку з її збройним нападом на Україну.

Раніше ми писали, що уряд росії прогнозує зниження доходів від продажу нафти та газу протягом наступних трьох років. Це станеться через зниження цін на енергоносії та м’якший податковий режим для «Газпрому».

Також нагадаємо, що у липні-серпні 2024 року імпорт російської нафти в Індію скоротився на 18%, досягнувши 1,7 млн барелів на добу в серпні.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь