У ЄС оцінили ступінь ризику втручання рф у внутрішні справи Молдови

Політика, Світ

Європейський Союз свідомий щодо ризиків, пов’язаних із ймовірним втручанням рф у внутрішні справи й у політичні процеси в Молдові. Він надає цій країні допомогу для підвищення власної стабільності та стійкості, зменшення залежності економіки від російських енергоносіїв.

Про це у Брюсселі під час брифінгу заявив речник ЄС Пітер Стано.

«Ризик закордонного втручання та різного роду маніпуляцій росії проти Молдови є дуже реальним. Ми бачили це у минулому, і не лише у випадку із Молдовою, але й у інших країнах. Тож, за визначенням, існує така загроза, і це є викликом. Європейський Союз стоїть поряд із Молдовою, щоб запобігти цьому виклику. Ми робимо це на кількох рівнях», – сказав Стано.

Перший рівень – це політична підтримка. Так, ЄС включив Молдову у процес входження до альянсу. Наразі Молдова, як країна-кандидат, тісно координує з європейською стороною всі заходи з підготовки до членства, що дедалі більше зближає цю країну з Європейським Союзом, зазначив речник.

Другий напрямок – це підтримка стабільності та стійкості Молдови як у сфері економіки, так і у захисті від прямих зовнішніх загроз, зокрема кібератак, пропаганди та інформаційних маніпуляцій з боку росії.Півтора року тому ЄС започаткував партнерську місію для Молдови, головним призначенням якої є покращення спроможностей країни у протидії закордонним впливам, зазначив Стано.

«Ми також допомагаємо Молдові зменшити свою енергетичну залежність від поставок з росії – щоб вона могла уникнути шантажу, коли йдеться про постачання нафти й газу», – додав речник ЄС.

Нещодавно за запитом Служби інформації та безпеки (СІБ) в Молдові перед президентськими виборами було заблоковано ще сім сайтів, серед яких шість російських пропагандистських порталів новин і один молдовський.

Нагадаємо, що Україна та Молдова активно працюють над Угодою, що визначить засади взаємного визнання документів про освіту та наукові ступені, виданих у двох країнах. Також передбачається взаємне визнання кваліфікаційних категорій та педагогічних звань вчителів.

Також Швейцарія хоче, аби українські біженці більш активно шукали роботу, а тому планується скасувати для них отримання обов’язкового дозволу на працю, який видає місцева влада.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь