Судитимуть беркутівців, які здійснили перші постріли 20 лютого на Майдані

Політика

До суду скерували справу командира роти та двох міліціонерів севастопольського спецпідрозділу «Беркут» УМВС України, які під час Майдану здійснили перші постріли по мітингувальниках 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора. Підсудним інкриміновано перевищення влади, на виконання явно злочинного наказу, що супроводжувалося насильством, незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, умисні вбивства трьох осіб та замахи на вбивства ще трьох осіб.

Слідство встановило, що командир роти спецпідрозділу «Беркут» та його підлеглі 20 лютого 2014 року близько 9:00 ранку перебували на вулиці Інститутській в Києві в районі пішохідного мосту. Діючи погоджено з правоохоронцями з інших підрозділів, зокрема спецроти Київського «Беркуту», вони незаконно застосували до учасників акцій протесту вогнепальну зброю – помпові рушниці Форт-500, споряджені патронами зі свинцевою картеччю. Внаслідок цього загинуло троє мітингувальників, а ще троє отримали вогнепальні поранення різного ступеню тяжкості.

Ці злочини передували подальшим масовим умисним вбивствам та пораненням учасників акцій протесту, вчиненим міліціонерами спецпідрозділів Київського «Беркуту» – так званою «чорною ротою» та внутрішніх військ МВС України із застосуванням нарізної табельної автоматичної та снайперської вогнепальної зброї.

Після цих подій обвинувачені повернулися до міста Севастополя, де згодом перейшли на бік Російської Федерації та сприяли анексії півострова.В ОГП нагадали, що загалом 20 лютого 2014 року в центральній частині міста Києва було вбито 48 протестувальників, ще понад 90 отримали вогнепальні поранення. За ці злочини до кримінальної відповідальності притягнуто 38 осіб, у тому числі 4 високопосадовців та 34 правоохоронців, обвинувальні акти щодо яких передано до суду. З них 4 співробітників спецпідрозділу міліції «Беркут» засуджено, щодо інших тривають судові процеси.

Нагадаємо, що правоохоронці завершили розслідування та передали до суду справу щодо екскомандира взводу севастопольського «Беркуту» та трьох колишніх співробітників цього підрозділу, які втекли зі зброєю з материкової частини України.

ДБР оголосило підозри бійцям севастопольського «Беркута», які здійснили перші постріли по учасниках Революції гідності 20 лютого 2014 року.

Раніше виявилося, що очільник департаменту кібербезпеки Служби безпеки України, бригадний генерал Ілля Вітюк 20 лютого 2014 року знімав, як бійці спецпідрозділу міліції «Беркут» розстрілювали протестувальників на Майдані в Києві під час Революції гідності.

У правоохоронних органах України продовжують працювати близько 20 силовиків, яким інкримінують злочини проти учасників Революції Гідності. Правоохоронці намагаються затягнути направлення справ до суду.

⚡⚡⚡Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь