В Естонії протестують проти інфраструктурних бар’єрів на водних кордонах з рф

Політика, Світ

Департамент поліції та прикордонної охорони Естонії (PPA) планує протестувати варіанти встановлення водної інфраструктури у тих місцях на естонсько-російському кордоні. Саме там легше нелегально перетинати прикордонні води.

Про це повідомляє видання ERR.

У червні прикордонники затримали чотирьох чоловіків, які незаконно прибули до Естонії, коли перепливли річку Нарва. Місяць потому до країни на гумовому човні намагалися потрапити 13 осіб з Індії озером Ляммі.

Заступник генерального директора PPA Вейко Коммусаар зазначив, що з 338-кілометрового естонсько-російського кордону тільки 135 кілометрів проходять по суші.

“У рамках пілотного проєкту ми розглядаємо можливість будівництва водної інфраструктури на нашому східному кордоні. Для цього ми вивчили, які варіанти є в інших країнах”, – розповів Коммусаар.Поліція вибрала для тестування два рішення. Перше з них – це довга система з’єднаних між собою буїв, закріплених на дні. Система побудована таким чином, що якщо хтось спробує перетнути цю водну інфраструктуру, від його човна або транспортного засобу мало що залишиться.

“У дуже складних місцях є навіть пристрої з ріжучими лезами”, – зазначив Коммусаар.

Схожий ланцюжок буїв влітку 2023 року завдовжки в кілька сотень метрів встановив і американський штат Техас на річці Ріо-Гранде на кордоні з Мексикою. Тоді адміністрація Джо Байдена спробувала заборонити цю інфраструктуру, заявивши, що вона ускладнить рух човнів річкою, але суд виніс рішення на користь штату.

Інше можливе рішення для припинення нелегальної міграції – спрощений паркан, що плаває на понтонах.

Пілотний проєкт, розрахований на три роки, а Департамент поліції та прикордонної охорони виділить на це один мільйон євро.

Коммусаар наголосив, що поки зарано вирішувати, чи буде в майбутньому весь східний водний кордон покритий плавучою інфраструктурою. Крім ітого, департамент сподівається під час випробувань з’ясувати, які системи підходять для швидкої течії річки.

“Не менш важливе питання полягає в тому, що станеться із системами в зимовий період; чи можна їх узимку не виймати з води, і чи витримають вони ожеледь”, – додав Коммусаар.

Випробування мають розпочатися наступного року, а основну увагу буде приділено тим ділянкам, де простіше перетнути кордон.

Нагадаємо, весною цього року російські прикордонники прибрали понад 20 буїв, встановлених для позначення територіальних вод на річці Нарва.

Раніше міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що його країна зацікавлена у закупівлі оборонної продукції з України. В першу чергу це українські далекобійні ракети.

Певкур раніше заявляв, що Естонія планує реструктурувати військову допомогу Україні, аби у ній домінувала продукція естонських підприємств.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь