Участь у саміті Кримської платформи візьмуть близько 50 країн

Політика

На ІІІ Парламентський саміт Кримської платформи, який відбудеться 24 жовтня в столиці Латвії, прибудуть делегації близько 50 країн, а також делегації шести міжнародних парламентських асамблей.

Про це повідомляє пресслужба Сейму Латвії.

Саміт організований латвійським Сеймом у тісній співпраці з Верховною Радою. Прибуття на нього своїх парламентських делегацій уже підтвердили Албанія, Аргентина, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Велика Британія, Вірменія, Чехія, Данія, Франція, Гана, Греція, Хорватія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Естонія, Ісландія, Італія, Ірландія, Ізраїль, Канада, Кіпр, Коста-Рика, Нова Зеландія, Мальта, Чорногорія, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Фінляндія, Швейцарія, Тонга, Туреччина, Німеччина, Північна Македонія та Швеція. Зазначається, що більшість парламентів будуть представлені на саміті на рівні спікерів.

Планується, що участь у заході візьмуть делегації міжнародних організацій – Європарламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Парламентської асамблеї НАТО та Міжпарламентського союзу, а також представники Асоціації держав Південно-Східної Азії.

Саміт відкриють спікерка Сейму Дайга Мієріня та голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Планується, що до учасників заходу дистанційно звернеться очільник Української держави Володимир Зеленський. Також зі вступними словами виступлять прем’єр-міністр Латвії Евіка Сіліня, глава МЗС Байба Браже та перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

У рамках саміту заплановано низку інших заходів на підтримку України: зокрема експертні дискусії щодо визнання геноциду кримськотатарського народу та відновлення його прав, а також щодо відповідальності росії за війну та її вплив на європейську безпеку. Серед іншого запланований показ документального фільму «Справжня історія Криму».

Проведення парламентського саміту міжнародної Кримської платформи в Ризі є частиною всебічної підтримки Латвією України та інвестицією у зміцнення заснованого на правилах міжнародного порядку.Нагадаємо, у Раді Європи актор режисер та військовослужбовець Ахтем Сеітаблаєв розповів про вважливість збереження та відновлення культурної спадщини кримських татар, а також представив проєкт «Кримськотатарська садиба».

Нещодавно МОН та освітня платформа «Всеукраїнська школа онлайн» презентували курс із кримськотатарської мови та літератури для учнів 5-6 класів.

А Google Перекладач додав кримськотатарську мову до списку доступних перекладів.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь