G-7 досягла консенсусу щодо кредиту для України за рахунок російських активів

Політика, Світ

Країни Великої сімки завершили оформлення кредиту у розмірі 50 мільярдів доларів для України, забезпеченого прибутком, отриманим від заморожених активів російського центрального банку.

Про це повідомляє Bloomberg.

Агентство зазначає, що це відкрило шлях для якнайшвидшого надходження до Києва такої необхідної допомоги та значною мірою захистило критично важливе фінансування від результатів президентських виборів у США.

«Сьогодні ми, лідери країн Великої сімки, досягли консенсусу про те, як надати Україні близько 50 мільярдів доларів у вигляді кредитів за програмою надзвичайного прискорення доходів (ERA). Кошти кредиту будуть розподілені кількома каналами для підтримки бюджетної, військової та відновлювальної допомоги Україні», – йдеться у заяві лідерів країн G7.

Угода була укладена після того, як США та їхні союзники подолали проблеми, пов’язані зі структуруванням такого кредиту і, що ще важливіше, з тим, як гарантувати його погашення, щоб їх платники податків не опинилися у пастці.США заявили, що нададуть $20 млрд, Європа, як очікується, внесе приблизно таку ж суму, а Велика Британія заявила, що виділить близько $3 млрд. Очікується, що Канада та Японія також зроблять свій внесок.

Відповідно до узгодженого механізму США, ЄС та інші країни Великої сімки нададуть Україні кредит, який буде погашено за рахунок прибутку, отриманого від приблизно 280 мільярдів доларів заблокованих коштів, більша частина яких перебуває в Європі.

Міністр оборони Рустем Умєров під час засіданні G7 на рівні міністрів оборони в Неаполі запропонував партнерам інвестувати в український оборонно-промисловий комплекс.

Нагадаємо, що США більше не заперечують проти запрошення України до НАТО. Зміна позиції Штатів надалі може вплинути й на думку Берліну.

Представники НАТО готуються до того, що роль Сполучених Штатів у підтримці Альянсу, особливо в контексті допомоги Україні, може зменшитися, зокрема після виборів президента США.

Раніше ми писали, що українські далекобійні безпілотники виявилися ефективним і точним озброєнням, зазначив міністр оборони США Ллойд Остін на брифінгу.

Також нагадаємо, що країни НАТО оголосили про плани зі створення мережі супутникового зв’язку військового рівня для Арктики, спрямованої на зміцнення оборони від агресії росії на півночі.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь