В Україні вдосконалюють процедуру проходження МСЕК: що зміниться

Події України

На засіданні 29 жовтня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи. «За» проголосували 284 нардепи, про це повідомила депутатка Ірина Геращенко.

Йдеться про законопроєкт №11225, яким внесли зміни до чинного законодавства щодо вдосконалення процедури проведення медико-соціальної експертизи, тобто встановлення громадянину України інвалідності.

Серед нововведень – можливість онлайн-участі осіб на засіданнях МСЕК. Це має зменшити витрату часу та коштів пацієнта.

Для встановлення інвалідності не потрібна буде особиста присутність людини, для цього буде достатньо поданих документів.

Крім того, всю інформацію про результати МСЕК обов’язково вноситимуть до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Таким чином хочуть спростити доступ лікарів до даних, прискорити ухвалення рішень і зробити їх прозорими.

Зі свого боку Кабмін має встановити максимальні строки, протягом яких МСЕК повинні ухвалити рішення за результатами засідань. Додатково уряд має визначити перелік підстав, за яких розгляд справ комісії мають проводити дистанційно, заочно або у формі виїзного засідання.

Також Кабінету Міністрів слід сформувати перелік грубих порушень, за вчинення яких працівників МСЕК можуть тимчасово позбавити членства в комісіях, права виконувати функції та брати участь в ухваленні рішень.

Водночас пацієнти зможуть запрошувати на засідання МСЕК свого лікаря, вести аудіо- або відеофіксацію самого засідання чи фотографувати документи у межах розгляду своїх справ. Присутнім на комісії надали право бути також адвокатам та іншим уповноваженим представникам осіб з інвалідністю.

Нагадаємо, після викриттів масштабних корупційних схем з фіктивними інвалідностями для військовозобов’язаних чоловіків МСЕК в Україні вирішили ліквідувати до кінця 2024 року. Натомість в уряді пропонують нову «європейську модель», при якій всі процедури, пов’язані з експертизою, будуть цифровими.

Тепер функції Центральної МСЕК поклали на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності. А з 1 січня 2025 року експертизу інвалідності та встановлення втрати працездатності замість обласних, міських та міжрайонних МСЕК проводитимуть кластерні та надкластерні лікарні.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я вже розповідали, як саме хочуть реформувати МСЕК. Детальніше – за цим посиланням.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь