Українські оборонні підприємства жаліються на відсутність бронювання для працівників

Події України

Виробник захисного спорядження для військових «Балістика» досі не може домогтися права на бронювання співробітників. Про це повідомив засновник компанії Олександр Довгий.

«Підприємство, продукцією якого користуються сотні тисяч захисників, не має підтримки, тоді як працівники вторинних галузей – тарологи, сушисти й інші – отримують бронювання без особливих перешкод», – заявив він.

За його словами, відсутність бронювання ставить під загрозу функціонування підприємства. Окрім самого власника компанії, на фронті служать топ-менеджери «Балістики». За останні два роки повістки прийшли трьом менеджерам, що загрожує виконанню контрактів.

Він додав, що компанія чекає на рішення про бронювання від Міністерства оборони понад чотири місяці – ще з 24 червня. Хоча, відповідно до законодавства, відповідь мала бути надана протягом 10 днів. За його словами, «Балістика» відповідає всім критеріям бронювання.

«Ми не лише виробляємо спорядження для військових, але й активно допомагаємо Силам оборони. Наша допомога вже сягає близько 80 мільйонів гривень. У нас працює понад 100 співробітників, середня зарплата на підприємстві більш ніж у 1,5 раза перевищує середню по Україні, і ми регулярно сплачуємо податки. Лише за 9 місяців 2024 року до бюджету було перераховано 55 мільйонів гривень податків і зборів», – заявив Довгий.

У коментарях до допису ще низка працівників підприємств, які пов’язані з оборонно-промисловим комплексом, заявили про аналогічні проблеми з відсутністю бронювання для працівників.

Серед них співзасновник «КРУК Індастріс» Максим Мураткін. Підприємство виготовляє деталі до стрілецької зброї. Також – Ігор Омельченко, засновник та власник ТОВ «ВМБ»,  що виробляє бронежилети, каски тощо.

Як повідомляв Львівський портал, новий механізм бронювання військовозобов’язаних запустили у «Дії» зі середини липня. Процедура стала повністю електронною, що значно пришвидшило процес, відтак дотепер бронь мають близько 1,5 млн українців.

На тлі цього Міноборони ініціювало аудит критичних для економіки підприємств. Він триватиме до 15 листопада, втім саму процедуру бронювання, як запевняли у відомстві, призупиняти на цей час не будуть.

Згодом ЗМІ також писали, що обласні військові адміністрації можуть позбавити права на визнання критичних для економіки підприємств. Цю функцію можуть передати виключно міністерствам.

20 жовтня у застосунку «Дія» тимчасово призупинили послугу онлай-подачі заявки на бронювання працівників підприємств від мобілізації.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь