Пробив час модернізації: чим Японія удосконалить свої основні бойові танки
У межах анонсованої Міністерством оборони Японії в профільному документі з закупівель для модернізації парку танків Type 10, відомство «країни Сонця, що сходить» сформувало конкретні технічні задачі та етапи модернізації своїх основних бойових панцерників, повідомляє АрміяInform.
Як вказують автори порталу Army Recognition, які детально проштудіювали вищезгадані документи, програма модернізації танків Type 10 Hitomaru, створеного Mitsubishi Heavy Industries і прийнятого на озброєння 2012 року, спрямована на посилення захисту танків від поточних загроз, таких як керовані боєприпаси та БПЛА, включаючи безпілотники FPV і системи скидання боєприпасів. Технічні цілі цього оновлення включають покращений захист від протитанкової зброї та безпілотників, які дедалі частіше зустрічаються у сучасних бойових сценаріях.
Згідно з інформацією, наданою Агентством закупівель, технологій і логістики (ATLA) Міністерством оборони, для оцінки відібрали три системи активного захисту: Rafael’s Trophy та Elbit’s Iron Fist від ізраїльских виробників та Rheinmetall’s Strike Shield від німецьких танкобудівників.
Ці системи були обрані на основі конкретних критеріїв, включаючи захист від загроз верхньої частини танку, можливості перехоплення ворожих набоїв на 360° та загальну вагу менше ніж 1000 кг.
Разом із тим міноборони Японії також вирішило провести випробування дистанційного модуля Kongsberg RS6, оснащеного 30-мм гарматою. Очікується, що цей модуль буде інтегрований в систему активного захисту та матиме датчики, спроможні виявляти високошвидкісні об’єкти, зокрема БПЛА. Мета подібної новації полягає в тому, щоб підвищити здатність танків Type 10 протистояти повітряним загрозам, одночасно забезпечуючи ефективний захист від наземних ризиків.
Хоча точна кількість панцерників Type 10 Hitomaru, які підлягають модернізації, поки не розголошується, Японія планує придбати приблизно 300 модулів RS6, які будуть вироблятися всередині країни зі швидкістю 10 одиниць на рік.
Крім того, далекосхідна країна продовжує виробництво нових танків Type 10, а у 2025 році є плани замовити ще 12 машин, щоб збільшити загальну кількість до 148 одиниць. Зрештою, очікується, що буде виготовлено близько 300 танків цього типу.
Міністерство оборони також розглядає розробку додаткових модулів захисту, які могли б встановлюватися на танки Type 10. Бойові машини будуть створені з урахуванням модульності, і на них зможуть встановлювати нові системи безпосередньо з заводу, полегшуючи інтеграцію передових технологій.
У ширшому контексті офіційний Токіо продовжує зміцнювати свій оборонний потенціал, включаючи виробництво нових бронетранспортерів Patria (про які наша агенція розповідала у попередніх матеріалах) для Сухопутних сил самооборони Японії, виготовлених на острові Хоккайдо. Ця ініціатива підкреслює важливість, яку Японія надає модернізації своїх військових сил у відповідь на глобальні загрози, що швидко розвиваються.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Японський основний бойовий танк Type 10 Hitomaru. Відео: Army Encyclopedia
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2024-10-31 06:24:46