Як дбати про своє здоров’я на робочому місці: поради від проєкту Діємо для здоров’я

Події України

Сучасний ритм життя часто змушує нас приділяти більшу частину часу роботі, іноді забуваючи про власне здоров’я.

Підтримка гарного самопочуття та емоційного стану на роботі стає невід’ємною частиною нашого повсякдення.

Про те, як створити комфортний простір і піклуватися про своє здоров’я на робочому місці, розповіла Марина Брага, координаторка з питань комунікації зі зміни поведінки українсько-швейцарського проєкту Діємо для здоров’я.

Місце, яке надихає: облаштування робочого простору

— Робоче середовище має підтримувати ваше прагнення до здоров’я, — зазначає Марина Брага.

У приміщенні, де ви працюєте, важливо забезпечити хороше освітлення, кондиціонування повітря, комфортну температуру та зручне робоче місце.

Якщо це офіс чи виробництво, роботодавець повинен подбати про доступ до укриття, тактичну аптечку або ж повноцінний медичний куточок з приладами для вимірювання тиску, рівня глюкози в крові, автоматичним зовнішнім дефібрилятором (АЗД).

Руханки в офісі: короткі перерви для великої користі

Короткі фізкультхвилинки допомагають не лише підтримувати фізичне здоров’я, але й знижують стрес.

— Важливо, щоб люди прислухалися до свого тіла та отримували задоволення від процесу, а не змушували себе виконувати те, чого не хочуть, — наголошує Марина Брага.

Це можуть бути прогулянки в парку неподалік, наради на свіжому повітрі, підйом сходами замість ліфта, легкі вправи для очей, шиї та спини.

За можливості на території установи або недалеко за її межами можна створити умови для занять спортом: пішохідні або бігові доріжки, фітнес-зали чи майданчики для гри у баскетбол, волейбол, футбол та інші види спорту.

Здорове харчування на робочому місці

Харчування напряму впливає на ваш рівень енергії та продуктивність на роботі. Одним із ключових аспектів здорового харчування є режим, тобто приймання їжі в чітко визначені проміжки часу.

Намагайтеся дотримуватися цього режиму та мінімізувати кількість перекусів на день, вживаючи ситний та збалансований обід.

Якщо перекуси є, обирайте більш корисні та поживні продукти: замість кави з молоком — вода чи чай, замість печива та цукерок — фрукти та горіхи.

Психологічний комфорт у колективі

Постійний стрес через високу відповідальність, робочі конфлікти та образи можуть призводити до вигорання та навіть психічних розладів.

Водночас відкрите спілкування, взаємоповага та співчуття між колегами знижують рівень напруги та стресу.

Марина Брага радить дотримуватись балансу між роботою й відпочинком, робити перерви та брати відпустки, коли відчуваєте потребу відпочити, а не коли вже немає сил працювати.

Використовуйте практики з управління стресом та, за потреби, не соромтеся звертатися до фахівців у сфері психічного здоров’я.

Більше порад шукайте у подкасті та посібнику Здорове робоче місце.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Публікацію підготовлено в межах українсько-швейцарського проєкту Діємо для здоров’я за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва.

Залишити відповідь