Що потрібно говорити на Геловін: список традиційних фраз

Події України

Святкування Геловіну прийшло до нас із США, де воно користується величезною популярністю серед людей різного віку, особливо дітей. Адже це унікальна можливість вбратися в страшні костюми, налякати друзів і сусідів, вирізати забавні гарбузи і, звичайно ж, наїстися солодощів.

Life. Факти ICTV підкажуть, що потрібно говорити на Геловін і як це свято відзначають у різних країнах світу.

Що говорять на Геловін у різних країнах

Геловін – це не просто свято, це цілий ритуал, який супроводжується масовими покупками солодощів, адже американці їдять більше цукерок цього дня, ніж навіть на День святого Валентина.

Які фрази говорять на Геловін:

  • Традиційним виразом, що супроводжує святкування Геловіну, є Trick or treat (пустощі або солодощі).
  • В англомовних країнах, як-от США та Велика Британія, крім класичного Trick or treat, популярними є фрази Happy Halloween та Trick or treat smell my feet give me something good to eat (Щасливого Геловіну та Пустощі або солодощі, понюхайте мої ноги або дайте мені щось смачненьке).
  • У Франції та Іспанії свято супроводжується побажаннями Joyeux Halloween і Feliz Halloween відповідно.
  • У Мексиці, де Геловін тісно пов’язаний із Днем мертвих, можна почути Feliz Dia de los Muertos (З Днем мертвих).
  • У Німеччині та Японії Геловін не є таким поширеним святом, як в інших європейських країнах. Тому жителі цих країн найчастіше використовують англійські фрази.
  • В Італії та Польщі популярні побажання Buon Halloween і Wesołego Halloween або Cukierek albo psikus (аналог Цукерки або смерть).

Що говорити на Геловін, коли просиш цукерки

На Геловіні, коли діти ходять по домівках і просять цукерки, вони зазвичай кажуть: Пустощі або солодощі (Trick or treat). Це найпоширеніша фраза, яка буквально означає “дай цукерку, або я зроблю тобі капость“. Звісно, ніхто не збирається робити нічого поганого, це просто весела традиція.

Яку фразу потрібно говорити на Геловін в Україні

В Україні відзначення Геловіну набуває все більшої популярності. Традиційно свято супроводжується декоруванням житлових приміщень атрибутами, характерними для цієї урочистості: павутиною, зображеннями черепів, свічками та осіннім листям.

В Україні свято Геловін не є традиційним, проте все більше людей відзначають його. Як привітання часто використовується прямий переклад з англійської Trick or treat – Цукерки або смерть.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Кулінарні шедеври також не залишаються поза увагою: багато хто готує страви у формі містичних персонажів. Вирізання гарбузів і створення з них світильників є невід’ємною частиною свята. Кульмінацією вечора стають костюмовані гуляння, коли люди, одягнувши образи різних містичних істот, обмінюються солодощами.

Залишити відповідь