Можуть стерти аеродром з лиця землі: як Томагавки могли би вплинути на війну в Україні

Події України

Ракети Tomahawk (Томагавк) могли б допомогти Україні отримати перевагу на полі бою. Адже ЗСУ мали б можливість завдавати ударів вглиб Росії по військових аеродромах, складах боєприпасів та стратегічних центрах.

29 жовтня американська газета The New York Times повідомила, що український президент Володимир Зеленський в межах одного з пунктів Плану перемоги попросив у США крилаті ракети Tomahawk (Томагавк), здатні вражати цілі до 2 500 км.

30 жовтня президент Зеленський підтвердив запит України на ракети Томагавк та зазначив, що це було прописано в одній із секретних частин Плану перемоги, який хтось злив в інфопростір.

Як крилаті ракети Томагавк могли б вплинути на перебіг війни та чи є в України відповідні потужності, щоби їх утримувати та запускати — Факти ICTV запитали у військового експерта Олексія Гетьмана.

Чи може Україна все ж отримати ракети Tomahawk – читайте у матеріалі.

  • Україна просить Томагавки: злив інформації чи російська ІПСО
  • Як Томагавки допомогли б Україні
  • Чи готова Україна технічно запускати Томагавки
  • Застосування Томагавків у війнах

Україна просить Томагавки: злив інформації чи російська ІПСО

Як розповів Фактам ICTV військовий експерт Олексій Гетьман, у розповсюдженні секретної частини Плану перемоги про Томагавки не обійшлося без Росії.

На його думку, росіяни могли навмисно вкинути цю інформацію, щоб спровокувати Зеленського.

– Я не думаю, що був витік. Я думаю, що це була провокація. Спровокували нашого президента на таку емоційну реакцію, – сказав він.

Експерт наголосив, що за три роки війни Україна постійно просить у партнерів надати далекобійну зброю, і крилаті ракети Томагавк не є винятком.

Що таке Томагавк? Це крилата ракета великої дальності, яка була взята на озброєння у 1983 році, якщо не помиляюся. Вона може обходити засоби протиповітряної оборони росіян більш вправно й долає понад 1 000-2 000 км залежно від модифікації. Вочевидь, про ці ракети мали б вестися перемовини. Було б дуже дивно, якби за весь час війни Україна не просила їх, – сказав Гетьман.

Як Томагавки допомогли б Україні

За словами експерта, далекобійні ракети Tomahawk могли б допомогти Україні отримати перевагу на полі бою, вражаючи важливі  цілі на території  ворога.

Гетьман навів як приклад атаку на Архангельський аеродром: якби туди прилетіли не безпілотники, які пошкодили кілька військових літаків, а крилаті ракети Томагавк, вони б просто стерли військовий аеродром з лиця землі.

– Ця ракета, по-перше, летить швидше, а по-друге, несе набагато більше вибухівки. Тому руйнація від Томагавків більш суттєва.

Також експерт припустив, що Україна могла б завдати удару по Новоросійському порту та зруйнувати головну базу військових кораблів російського флоту.

Чи готова Україна технічно запускати Томагавки

Ракета Tomahawk майже такого ж розміру, як і Storm Shadow. На думку експерта, Томагавки, найімовірніше, не адаптовані до радянських літаків, але адаптовані до F-16.

– Тому немає проблем, як їх запускати, не потрібно підлітати близько. Можна запускати з середини нашої країни, й вона долетить туди, куди треба, – зазначив Олексій Гетьман.

Застосування Томагавків у війнах

Військовий експерт Олексій Гетьман заначив, що уперше ракети Томагавк були застосовані під час спецоперації Буря в пустелі у війні в Перській затоці й показали гарний результат. 

– Під час Бурі у пустелі, коли видавлювали Саддама Хусейна, за місяць було використано 280 Томагавків, – сказав він.

Тоді США із союзниками здійснили радіоелектронне придушення Іраку, який окупував Кувейт.

Об’єднані військові сили завдали потужних ударів за допомогою стратегічної, тактичної, палубної авіації та крилатих ракет Томагавк.

Під прицілом були іракські засоби ППО, аеродроми, авіабази, а також пункти державного і військового управління, вузли зв’язку, центри ядерної та хімічної промисловості.

Нині ракети Томагавк є на озброєнні у США, Британії, Нідерландів, Іспанії та Японії.

Сполучені Штати збираються наростити виробництво Томагавків у найближчі роки, а з 2026 року — розгорнути їх у Німеччині.

У Міноборони Росії у зв’язку з цим обіцяли розмістити Іскандери у Калінінградській області.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Скільки Томагавків знадобилося б Україні, щоб перемогти Росію — військовому експерту спрогнозувати складно. Але їх наявність дала б ЗСУ чималу перевагу.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-31 21:19:01

Залишити відповідь