Київрада вирішила фінансово підтримати Київміськбуд
Київська міськрада вирішила збільшити статутний капітал ПрАТ «ХК «Київміськбуд» випуском та придбанням акцій на суму до 2,56 млрд грн. Це потрібно для стабілізації фінансового становища компанії та завершення довгобудів.
Про це повідомляє Іnterfax.
Відповідне рішення 77 депутатів міськради підтримали на пленарному засіданні в четвер.
«Реалізація проєкту рішення надасть змогу поліпшити фінансовий стан ПрАТ «ХК «Київміськбуд», що сприятиме відновленню та завершенню ним будівництва житлових комплексів. Це надасть змогу вирішити проблеми великої кількості громадян, зокрема, військовослужбовців та їхніх родин, зняти соціальне напруження, зміцнити довіру до влади та досягнути загального позитивного синергічного ефекту в будівельній галузі й на ринку нерухомості Києва», – зазначено в пояснювальній записці до проєкту рішення.
Зазначається, що додаткова емісія здійснюватиметься без зменшення наявного розміру пакета акцій територіальної громади Києва (80%).Розрахунок суми 2,56 млрд грн здійснено як різницю між обсягом необхідного дофінансування компанії під час реалізації базового сценарію, визначеного під час аудиту «Київміськбуду», і компенсації урядом сумарного запланованого збитку в розмірі 2,28 млрд грн.
Київрада також підтримала рішення про звернення до Кабінету міністрів України із проханням розглянути питання компенсації ПрАТ «ХК» Київміськбуд сумарних запланованих збитків у розмірі 2,28 млрд грн, пов’язаних з добудовою об’єктів «Укрбуду», зокрема, шляхом пільгових кредитів та інших форм допомоги.
Згідно з проєктом звернення, Кабміну запропоновано розглянути питання компенсації не лише шляхом капітальних бюджетних трансферів, а й за допомогою надання пільгових кредитів для фінансування будівництва, перегляду умов держпрограм іпотечного кредитування населення, сприяння пошуку інших джерел фінансування.
Крім того, запропоновано придбати в житлових комплексах ХК Київміськбуд житло для військовослужбовців.
Наразі за ХК «Київміськбуд» значаться 24 будівельні майданчики: понад 120 будинків на 548,6 тис. кв. м житлової площі. Станом на 31 травня 2024 року з 18 прийнятих на баланс об’єктів «Укрбуду» сім введено в експлуатацію повністю, чотири – частково.
Нагадаємо, що у липні 2023 року на обʼєктах, повʼязаних з «Київміськбудом», правоохоронні органи проводили слідчі дії. Тоді президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір зазначив, що це тиск на великий бізнес, а його компанія працює виключно у правовому полі.
Відносно «Київміськбуду» у травні цього року була розпочата перевірка. Тоді депутати Київради створили тимчасову контрольну комісію, яка повинна була надати результати перевірки діяльності ПрАТ «Київміськбуд» та її керівництва, оскільки компанія припинила роботи на своїх об’єктах. Згідно з проєктом рішення, головою комісії був призначений однопартієць сина Кушніра — депутат Владислав Андронов від УДАРу.
Дружина Кушніра Оксана фігурує у справі про літаки, що потрапили під санкції Ради національної безпеки й оборони, та у скандалі про будівництво елітних маєтків у передмісті Києва в той час, як «Київміськбуд» заморозив свої об’єкти.
Уряд України раніше розглядав ПрАТ «Київміськбуд» у якості компанії, яка за кредити у державних банках добудує житлові комплекси компанії «Укрбуд девелопмент». У свою чергу корпорація «Укрбуд» ще у 2019 році зупинила роботи на більшості своїх об’єктів, в яких люди проінвестували будівництво 13 тисяч квартир. Це в шість разів більше, ніж було заморожено у результаті шахрайської афери «Еліта центр».
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.