Прокинувшись вранці, Катя зварила собі каву і почала «гуглити»: «До чого сниться незрозуміло якась рідня». Варіантів було безліч, дівчина навіть і не знала, що їй більше до душі, коли зі спальні почувся голос Арсенія: Що? А коли? Завтра? На який залізничний вокзал? Добре я буду…
Арсен так увійшов у кураж, був настільки впевнений у своїх силах, що Катю пробирав сміх. Та він не знає, з якого боку до ганчірки підійти, або як яйце зварити, а все туди ж – «сам прийму гостей і обслуговуватиму їх». Катя була навіть готова поставити кілька тисяч на його поразку. Що ж, його впевненість похвальна, їй же залишається спостерігати за цим збоку.
У двері Катиної новенької квартири зателефонували. Арсен ще спав, тому Катя сама пішла відчиняти. Відчинивши двері, вона не повірила очам – на сходовій клітці стояло щонайменше 15 людей, з величезними баулами та сумками. У вусатого чоловіка в руках був навіть баян. Хто вони такі? Катя спитала тривожно:
— Ви до кого?
— Євсєєві тут проживають? — бадьоро запитав чоловік з баяном і не дочекавшись відповіді, поспішив у квартиру, решта делегації потяглася за ним, співаючи «О боже, який чоловік».
Катя прокинулася, підвела голову і озирнулася. Тихо, Сеня солодко спить біля стіни. Мда, насниться ж таке… Катя поклала голову на подушку і задумалася, до чого сняться подібні сни?
Катя родом із невеликого містечка. Вона приїхала до столиці з однією єдиною метою, зміцнитись, здобути відмінну освіту, знайти собі чудову роботу. Хоча ні, треба змінити черговість – відучитися, знайти роботу, зміцнитися. Так буде правильніше. У столиці у Каті жила далека родичка, тітка Валя. Вона настільки довго живе у столиці, що зовсім забула, звідки родом, і вважає себе киянкою чи не в п’ятому поколінні.
Коли Катя увійшла до неї з «гостинцями», як називали всі ці банки уральці, та й, мабуть, не лише вони, Валентина сплеснула руками:
— Катенько, та як ти виросла? (Якщо чесно, то вона ніколи не бачила родичку, але дівчина не стала їй про це нагадувати, навіщо псувати момент?).
І ось вони вже сидять за кухонним столом, Валентина з апетитом їсть варення, привезене Катею і примовляє:
— Освіта, це чудово, молодець. Але ти впевнена у своїх силах?
— У мене золота медаль! – гордо відповіла Катя. — Ось я й вирішила не розмінюватися на дрібниці, а одразу спробувати свої сили тут, у столиці.
— Сміливість міста бере, схвалюю, — відповіла Валентина. — Що ж, живи, коли добра людина і вундеркінд. Місця всім вистачить.
Катя закінчила економічний ВНЗ, здобула гідну освіту, тепер настав час переходити до другого пункту плану – знайти хорошу роботу. Вона склала грамотне резюме і почала його розсилати по найкращих, на її погляд, компаніям. Незабаром на електронну пошту дівчини надійшов лист:
— Шановна Катерино Андріївно! Дякуємо за інтерес, виявлений до нашої компанії. Ми готові розглянути Вас як кандидата, запрошуємо Вас на співбесіду на адресу…
Дівчина мало не завила від захоплення. Її запросили до потужної фірми. Ось це так! Вона кинулася до Валентини, поділитись чудовими новинами.
На співбесіді дівчина виявила себе великим молодцем. Вона відповіла на всі каверзні питання на кшталт «Розкажіть про своє найбільше досягнення в житті» і «Назвіть свої найслабші сторони». Це ж явна каверза і провокація, ви не знаходите?
Катю було прийнято на випробувальний термін. Щоб відзначити цю подію, вона купила найсмачніший тортик до чаю і вирушила додому. Коли вона виходила з кондитерської, несучи попереду торт, цей витвір кондитерського мистецтва був перекинутий на асфальт.
Дівчина дивилася на крем, що густо вимазав асфальт і мало не плакала від образи. Винуватець цього погрому, симпатичний хлопець, чухав потилицю:
— Вибачте, дівчино, я ненароком…
— Звичайно, було б дивно, якби ви чекали мене за рогом, щоб перекинути мій торт, — відповіла Катя.
— Я просто поспішав на співбесіду, — відповів хлопець. — Ось і мчав, як пригорілий. Чи можу я вам компенсувати втрату?
Дівчина кивнула. Якщо так кожен зустрічний-поперечний знищуватиме її торти і грошей ніяких не вистачить.
Руйнівника тортів звали Арсенієм, для друзів – Сеня. Він приїхав із невеликого містечка, шукаючи «велику стоичну мрію». Це Сеня так жартівливо назвав мету прибуття до столиці. Катя оцінила його дотепність.
Сеня хотів спробувати свої сили у кіно, тому після закінчення режисерських курсів пропонував свої послуги невеликим кіностудіям. Саме до однієї з них він і поспішав.
— Я, звісно, не зможу зняти з розмахом «Бременські музиканти» чи «Летючий корабель», але на добротну мелодраму мене вистачить, — сказав Арсен і поправив величезні окуляри на переніссі.
Катя зазначила, що він трохи схожий на Гайдая, тільки набагато молодший і симпатичніший.
Сеня сказав, що зустріч вже провалена, тому як вибачення готовий особисто дотягнути торт на будь-яку адресу, куди тільки Катя скаже.
Саме так і почалася їхня історія кохання, що триває вже 6 років. Катя обіймає цілком пристойну посаду, Арсеній знімає якісь серіали, які крутять на різних каналах. Вони мають власну квартиру, що нещодавно взяли в кредит. Загалом нічого нового, все як у всіх. З дітьми молоді люди поки не поспішають, але плани щодо цього теж є.
Наша історія почалася з моторошного сновидіння, що відвідало Катю, як ви пам’ятаєте. Так ось, прокинувшись вранці, дівчина зварила собі каву і почала «гуглити»: «До чого сниться незрозуміло якась рідня».
Варіантів було безліч, від збільшення до зарплати, до раптової вагітності. Катя навіть і не знала, що їй більше до душі, коли зі спальні почувся голос Арсенія:
— Що? А коли? Завтра? На який залізничний вокзал? Добре я буду…
— З ким він? Катя увійшла в кімнату і побачила, як чоловік безпорадно крутить телефон. Побачивши дружину, він зітхнув:
— Дядько Вітя дзвонив. Вони з рідною завтра планують приїхати, на нашу красу подивитися. Щоправда, я не зрозумів, скільки людей, але зустріти треба по-людськи.
Катя була не проти гостей, тому відразу зібралася в магазин і вирушила закуповувати продукти до святкового столу. Нарізавши неабияку кількість салатів на завтра, дівчина втомилася і присіла на диван відпочити. Так ось до чого сниться рідня! Безпосередньо, до самої рідні, хоч і звучить, як тавтологія.
А недільного ранку до їх невеликої квартири ввалилася різношерста рідня чоловіка. Це був сам дядько Вітя, його дружина Наталія, діти у кількості двох людей, хлопчик та… хлопчик. Також були присутні якісь брати дядька, сестри тітки і один невідомо чий дід. Вони миттю зайняли собою весь простір квартири. У хід пішли гостинці, сувеніри, банки, мішечки, магнітики із зображенням міста.
— Кажуть, у вас тут недалеко справжній літак стоїть? От би за кермом посидіти, — замріяно сказав дядько Вітя.
— Не за кермом, а за штурвалом, — авторитетно поправив його чийсь дід. — Відомо, що у літунів штурвали, а не кермо.
Катя слухала їхні примітивні діалоги і розуміла, що люди прибули не обдаровані… Але рідня є рідня і треба бути з ними привітною. Так її вже свого часу виховали.
Дякувати Богу, візит родичів пройшов більш-менш спокійно, без особливих драм. Але коли невідомо чий дідусь сказав, що кинув монетку у фонтан, тут навіть Катя, яка не страждає на забобони, задумалася.
Не минуло й тижня, як візит цікавої рідні повторився. Тільки тепер їх кількість збільшилася на троє людей. Вся справа в тому, що знайшлися любителі покататися канатною дорогою, вони чули, що звідти відкривається приголомшливий вигляд. Звичайно, вид зверху був приголомшливим, але тільки Катина квартира втратила початковий лиск. Всюди валялися якісь обгортки, на кухні в раковині скупчилися картопляні очищення, та загальний вигляд кухні можна було б оцінити на «двоєчку».
Дівчина з ніг збилася, поки металася від дядька до тітки, від діда до племінника. Усі вимагали підвищеної уваги, ще тарілочку картоплі з куркою чи салат обов’язково з майонезиком.
Чаша Катиного терпіння урвалась, коли дядько Вітя почав показувати, якого коропа він вудив днями, розвів руки по ширше і в запалі рибальського азарту геть-чисто кинув на білому килимі упаковку томатного соку, зрозуміло, не закритого.
Катя з тугою дивилася, як сік вбирається в килим і розуміла, що зараз вона візьме віник і попросить родичів покинути її квартиру. Тим часом Сеня, як не бувало, розповідав дідові про свою нову роботу в кіно.
Катя дочекалася, поки родичі поїдуть і поставила чоловікові жорсткий ультиматум.
— Ти знаєш, любий, у мене теж велика рідня, але вона не прагне зайняти столицю, як Наполеон. То чому ж твої близькі не винаймуть квартиру чи просто приїдуть на один день? Зрештою, є компроміс – нехай вони поводяться як люди, а не як тварини.
Чоловікові не сподобалося таке порівняння. Він заявив:
— А я завжди здогадувався, що не дуже любиш мою рідню. Добре, якщо вона тобі такий тягар, я сам їх прийматиму. А ти можеш на цей час у Валентини погостювати чи зняти готель.
Каті дуже не хотілося покидати свою квартиру, але бачити рідню чоловіка їй не хотілося ще сильніше. Вони домовилися, як тільки рідня знову намилить лижі до них в гості, за цією делегацією доглядає Арсен. Катя ж знімає з себе всі повноваження гостинної господині.
Коли пролунав черговий дзвінок від допитливого дядька Віті, Катя посміхнулася. Ну-ну … Що там Арсен йому скаже? Може, відправить, зрозумівши, що йому одному доведеться приймати майже 15 чоловік? Але чоловік вчинив мужньо:
— Що? У цирку показуватимуть тигрів, що говорять? Приголомшливо … Коли приїдете? Зрозумів, чекаю.
Катя поїхала до тітки Валі і так пояснила мету свого візиту:
— Я не збираюся прибирати за твоєю ріднею – Заявила я своєму чоловікові
— Тож Сеня в мене один на господарстві. — продовжила я. — А я тим часом у пперукарню піду, зачіску поновлю. Нехай гостинні віддуваються.
Тим часом бідолашний Сеня з потом на лобі гасав із кухні в зал і назад. Катя залишила йому продукти у холодильнику, але цього мало. Талановитий режисер був просто марний, як кулінар.
З зали раз у раз чулося:
— Сенечко, коли робитимеш гарячі бутерброди, не клади багато цибулі, у діда проблеми зі шлунком!
— Що? Цибуля? Арсен взагалі не планував її класти в бутерброди. Далі надійшло прохання:
— Сеня, дуже спекотно. Ти не сходиш у магазин за квасом?
Арсен кинув приготування бутербродів, поспішив збиратися по напої. У коридорі він отримав такі інструкції:
— Ще купи чіпсів, горішків, мінеральної води, дві з газом, три без газу, два батони, шпроти, сир, кіло апельсинів та кетчуп шашличний. І це те саме, у нас зараз небагато грошей, купіть їх своїми, добре? Ми потім тобі повернемо, що ми не рідня?
Арсен вийшов надвір і подзвонив дружині:
— Катю, терміново приїжджай. У мене великі проблеми з ріднею.
Катя зрозуміла, що чоловікові зовсім несолодко. Рівно через годину подружжя увійшло до своєї квартири, що перетворилося на справжні авгієві стайні. Господиня вдома не стала ходити навкруги, а бадьоро сказала:
— Гості дорогі, тут така справа… Сеня вам не сказав, посоромився. Справа в тому, що у нас живе отруйний павук у банці, породи африканський каракурт. Так ось, ця домашня тварина нещодавно втекла з банки і Сеня мені подзвонив. Чому? Та все тому, що він слухається тільки мене, я маю на увазі павука. Якщо раптом ви побачите його на колінах, не робіть різких рухів. Його отрути вистачає на 50 людей.
Що тут розпочалося! Гості з вереском почали метатися по квартирі, шукаючи безпечного місця. Чийсь дід вліз з ногами нас стіл і почав голосити, що він ще молодий і життя не бачив.
Катя, продовжуючи ламати комедію, власноруч «евакуювала» всю рідню в під’їзд і сказала на прощання:
— Ми з Арсенієм днями плануємо купити двох болотяних гадюк у тераріум, крокодильчика з Нілу та самця гримучої змії. А що ви хочете? У нас, така мода нині.
Рідня похмуро поплелася на вокзал, примовляючи, що «ось це капризи, кішок і собак їм у хаті мало, змій подавай і павуків».
Коли все закінчилося, Сеня полегшено зітхнув:
— Дякую Люба. Інакше мене просто розірвали б на сотню Арсеніїв. Така ненаситна нині рідня пішла…
— Давай так. Більше ніяких любителів екскурсій, гаразд? – Попросила Катя. — Наш дім, наша фортеця і в ній немає місця для горди голодної до видовищ рідні.
Арсен закивав. Він уже й сам зрозумів, як гостинність виходить боком.