У Курській області ЗСУ ліквідували майже вісім тисяч окупантів, – ДШВ ЗСУ
У Курській області ЗСУ ліквідували майже вісім тисяч окупантів, – ДШВ ЗСУ
Українські десантники з початку операції на Курщині завдали втрат противнику в майже вісім тисяч солдатів, що дорівнює п’ятнадцяти батальйонам противника, про це повідомляє телеграм-канал Десантно-штурмові війська ЗС України.
На Курщині нашим військовим вдалось вкрасти у ворога 9 танків
З початку операції на території Курської області РФ, військові частини та підрозділи Десантно-штурмових військ Збройних Сил України завдали ворогу втрат в майже вісім тисяч солдатів, що дорівнює 15 батальйонам противника.
Так, санітарні та безповоротні втрати серед російських окупантів склали 7980 осіб. Стосовно ворожої техніки та озброєння, то тут також були серйозні здобутки. Усього було знищено та пошкоджено 58 танків, 162 БМП, 46 БТР, 136 артилерійських систем, 2 реактивні системи залпового вогню, 592 автомобільної техніки, 46 станцій РЕБ та іншої спеціальної техніки.
Крім того, у повітрі було знищено 3 гвинтокрили та 146 дронів противника різних типів. А саме: бойових вертольотів Ка-52 – 2, Мі-8 – 1, розвідувальних дронів – 111 різних типів, ударних – 34 (Шахед, Ланцет) і 1 розвідувально-ударний БПЛА «Оріон».
Окремо варто підкреслити цифру 9874 – саме стільки ворожих fpv-дронів було подавлено (зірвано виконання завдань) засобами РЕБ десантників.
Значні успіхи марунових беретів і в царині трофеїв. Так, було взято у полон майже 300 військовослужбовців противника, а також захоплено 9 танків, 4 БТР, 9 гармат, 6 мінометів тощо.
ЗСУ отримали перевагу, якої ніколи не було
Експерти Business Insider визнали, що воїни ЗСУ мають перевагу перед росіянами в Курській області. Українські військовослужбовці за допомогою “Курської операції” отримали перед Росією перевагу, якої ніколи не мали протягом усієї повномасштабної війни, заявляють експерти. За їхніми словами, вона полягає в тому, що ЗСУ не потрібно захищати жодне з російських міст у Курській області.
“Ви просто воюєте там, де це вигідно, і відступаєте, коли це не так. І це справді ефективний спосіб ведення бойових дій”, заявляє експерт з військових питань з RAND Corporation Майкл Бонерт для Business Insider.
Повідомляється, що через війну на власній території українські військові “затято чіплялися за деякі міста” доти, доки не залишалося іншого вибору, окрім як відступити. Бахмут є одним із прикладів, ідеться в матеріалі. Повномасштабна війна поставила Україну в невигідне становище, як заявляють експерти, оскільки військові дії здебільшого відбуваються на території однієї країни. Однак ситуація змінилася в серпні, з початку операції в Курській області, оскільки тепер ЗСУ можуть скористатися перевагами місцевості та вести бій найефективнішим способом.
“І вони можуть зробити це без наслідків”, – сказав Бонерт. І додав, що це не українські міста, тому українські військові можуть обирати для ведення бойових дій і оборони найвигідніші позиції, щоб мати можливість будувати укріплення.