Сучасні кібертехнології для молоді на захисті демократій: у Києві відбулася міжнародна конференція

Події України

Захід організувала громадська організація «Міжнародна академія геоінформатики» за сприяння Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України та за участі Київської асоціації військових аташе країн групи «Рамштайн».

З вітальним словом до учасників конференції звернулися Президент НАПНУ, голова Товариства «Знання» України Василь Кремінь та директорка Центру документації та інформації НАТО в Україні Вінета Кляйне.

«99% усієї військової допомоги Україні надходить від НАТО. Ми всі пам’ятаємо, як починали. Ми починали з легкої техніки, потім додавали важку військову техніку, потім протитанкові та протиповітряні системи. Потім безпілотники, боєприпаси й танки. І дійшли вже до систем Patriot, IRIS-T та літаків F-16. Ми завжди наголошуємо, що підтримка України — це не так благодійність, як інтереси нашої безпеки. Важливо підкреслити, що під час останнього саміту було ще раз підтверджено, що членство України в НАТО є незворотним, і питання вже не в тому — чи буде Україна в НАТО, а в тому — коли. Але поки що йдеться про збільшення військової підтримки та про більше угод з безпеки. І все це може стати мостом до повноправного членства України», — наголосила Вінета Кляйне у своєму виступі.

Технології ArcGIS — ядру геоінформаційної системи НАТО — була присвячена 20-хвилинна доповідь Ніка Сазерленда (Nick Sutherland), виконавчого директора з питань оборони та розвідки Esri European National Government Тeam.

Про реалізацію завдань створення геопросторових даних на основі технологій Esri розповів полковник Сергій Прищепа, представник Командування Сил підтримки ЗСУ. Цікавим був виступ і заступника начальника з навчальної роботи Львівського ліцею імені Героїв Крут підполковника Тараса Грицевича.

Про командно-штабну гру «Кіберджура», що дозволяє за допомогою хмарних технологій облаштовувати простір ArcGIS OnLine, розповів віцепрезидент МГО «Міжнародна академія геоінформатики», кандидат технічних наук Іван Галенко. Про практичне її застосування говорили й інші доповідачі.

Головною цільовою аудиторією заходу була молодь, яка здатна відповідати на виклики сучасної війни за допомогою сучасних технологій. Слухачами Конференції онлайн були понад 300 зареєстрованих учасників, здебільшого зі шкіл та військових ліцеїв.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото автора

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2024-11-01 21:12:43

Залишити відповідь