Гіперзвук дістався Туреччини: в Анкарі розроблятимуть набій на базі балістичної ракети

Події України

Як заявляє сторінка TurkishFacts4u у соцмережі «Х», в Турецькі Республіці підтвердили не лише сам факт наявності такої зброї, але і її практичне тестування, повідомляє АрміяInform.

При цьому наголошується, що нова ракета здатна розвивати швидкість до 5,5 Маха, і цей факт  відносить Туреччину до доволі вузького кола країн, що володіють гіперзвуковими технологіями.

Аналітики оборонного ринку, що є авторами порталу Army Recognition зазначають, що гіперзвукові ракети, швидкість яких перевищує 5 Махів, мають високу маневреність і практично невразливі для сучасних систем протиракетної оборони.

Старт балістичної ракети малої дальності (SRBM) Tayfun. Візуалізація Roketsan
Старт балістичної ракети малої дальності (SRBM) Tayfun. Візуалізація Roketsan

Традиційно ракета Tayfun у своїй базовій конфігурації SRBM (Балістична ракета малої дальності) може уражати цілі на відстані понад 500 км. Турецькі розробники запевняли, що її максимальна дальність становить до 1000 км.

Ракета в балістичній конфігурації довжиною в 6,5 метрів, діаметром 610 міліметрів та масою 2300 кг ідентифікує ціль за допомогою системи координатного наведення. Tayfun, оснащена заздалегідь сформованою касетною боєголовкою, має високу точність ураження зі значенням CEP (Circular Probable Error) 10 метрів і менше.

Гіперзвуковий варіант цієї ракети обіцяє істотно підвищити швидкість, дальність і ефективність знищення цілей.

Балістична ракета малої дальності (SRBM) Tayfun перед випробуваннями. Фото: Roketsan
Балістична ракета малої дальності (SRBM) Tayfun перед випробуваннями. Фото: Roketsan

Хоча докладні технічні характеристики, такі як дальність, вантажопідйомність і методи ухилення від протидії, поки що не були опубліковані, фахівці вже констатують значний прогрес у розвитку турецьких ракетних технологій.

Оглядачі зазначають, що компанія Roketsan, заснована 1988 року, відіграє ключову роль у забезпеченні Туреччини самодостатності в галузі оборонних технологій. Новітні розробки в галузі гіперзвуку демонструють її здатність створювати передові зразки озброєнь.

Ці успіхи підтверджують, що Туреччина готова конкурувати на світовому рівні і прагне стати важливим гравцем у глобальних перегонах озброєнь, де гіперзвукові технології стають одним із ключових напрямків.

Старт балістичної ракети малої дальності (SRBM) Tayfun. Фото: Roketsan
Старт балістичної ракети малої дальності (SRBM) Tayfun. Фото: Roketsan

Розробка цього виду озброєння свідчить про прагнення Туреччини зміцнити свої позиції на світовій арені та істотно підвищити свій стратегічний і оборонний потенціал. Принаймні, створення гіперзвукового варіанту SRBM Tayfun може значно посилити позиції Анкари в Середземномор’ї, на Близькому Сході та в інших стратегічно важливих регіонах, підсумували аналітики.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Тестовий запуск балістичної ракети малої дальності (SRBM) Tayfun. Відео: Roketsan

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2024-11-02 06:58:56

Залишити відповідь