У Японії знову зупинили ядерний реактор, який перезапустили вперше за 13 років

Політика

У понеділок, 4 листопада, у Японії знову зупинили японський ядерний реактор, який запустили минулого тижня вперше за понад 13 років після того, як він пережив потужний землетрус і цунамі 2011 року.

Про це повідомляє Associated Press.

Всього через п’ять днів після перезапуску, реактор №2 на атомній електростанції Онагава на північному сході Японії був знову виведений з експлуатації.

Оператор станції, компанія Tohoku Electric Power Co., повідомив про виявлення несправності в пристрої, що відповідає за збір даних про нейтронний потік всередині реактора.

Реактор №2, який був відновлений 29 жовтня вперше з 2011 року після Великої Східно-Японської катастрофи, працював у стандартному режимі до зупинки.За даними Tohoku Electric, викидів радіації не зафіксовано. Компанія зазначила, що зупинка була проведена для додаткової перевірки обладнання та усунення потенційних ризиків, враховуючи стурбованість громадськості.

Перезапуск реактора №2 на АЕС Онагава був частиною урядової програми з відновлення ядерної енергетики в Японії для забезпечення енергетичної безпеки та досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року.

Раніше повідомлялося, що Україна та Болгарія ведуть переговори про продаж обладнання недобудованої АЕС «Белене», зокрема двох російських ядерних реакторів ВВЕР-1000. Їх встановлять на Хмельницькій АЕС, а заплатять за це США.

Будівництво двох реакторів Хмельницької АЕС коштуватиме 73 млрд гривень та має завершитися у 2026 році. Взятись за цей проект планувала чеська Skoda.

Подальша робота з добудови третього енергоблока Хмельницької АЕС потребуватиме дедалі більше персоналу. До цього планують залучити атомників, які були змушені виїхати із Запорізької АЕС після її окупації росіянами, заявив президент Енергоатому Петро Котін.

⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь