Покарання за дрова: Тернопільські “слуги народу” та Люшняк з Чайківським голосували за скандальний закон

Війна

Верховна Рада проголосувала за закон, який встановлює відповідальність за зберігання дрів без відповідних документів. Поки закон не набрав чинності, проте вже викликав суспільний резонанс. Чи будуть людей штрафувати за зрубане на власному подвірʼї сухе дерево, «Гречка» розпитала в одного з ініціаторів закону.

Законопроєкт №9665 ухвалили ще 10 жовтня. Через пʼять днів, 15 жовтня, його направили на підпис до президента. Як тільки президент підпише його, закон набере чинності.

Його ініціаторами виступили депутати від “Слуги народу” на чолі із Сергієм Іонушасом (голова правоохоронного комітету) та Данилом Гетманцевим (голова податкового комітету).

Закон вносить зміни до адміністративного та кримінального кодексів щодо відповідальності за незаконну лісозаготівлю.

Його не підтримали у повному складі фракції ЄС, “Батьківщина” та “Голос”.

Зокрема, Кодекс про адміністративні правопорушення доповниться статтею 65-2. За нею людині за незаконне перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини передбачено штраф  від 510 до 15 300 гривень. Штраф для посадовців у такому випадку становитиме від 3400 до 15 300 гривень.

Незаконними ці дії з деревиною вважатимуться тоді, якщо у людини не буде документів, які підтверджують походження дров. Або ж ці документи виявляться підробленими.

Передбачає цей закон доповнення й у Кримінальний кодекс. Там зʼявиться стаття 246-1 про те, що за незаконне зберігання, перевезення чи збут деревини у значному розмірі передбачається від штрафу у 34 000 гривень до позбавлення волі на три роки. Якщо це правопорушення вчинено повторно, групою людей або у великому розмірі — тоді це загрожує до 7 років за ґратами.

Тобто якщо цей закон підпише президент і він вступить в силу, то кримінальна відповідальність починається від заготовленої деревини на суму понад 30 480 гривень без відповідних довідок. Жорсткіша санкція статті передбачена за збут, перевезення чи зберігання деревини на понад 91 440 гривень.

У пояснювальній записці до закону №9665 вказано, що таким чином законодавство України “наближують до законів Євросоюзу”.

Тобто закон передбачає, що відповідальність понесуть не тільки ті люди, які здійснили незаконну вирубку, а й ті, хто придбав без відповідних документів дрова.

Цей закон викликав суспільний резонанс. Наприклад, у соцмережах деякі люди обурювалися, що їх штрафуватимуть та те, що вирубали чагарники чи дерева на власному подвірʼї — адже документів про їхнє походження вони не матимуть.

Politerno проаналізувало підсумки голосування за цей скандальний законопроєкт і з’ясувало, що усі народні депутати, які представляють у парламенті Тернопільщину підтримали цю вкрай сумнівну ініціативу.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь