Я розчарований відсутністю прогресу у питанні ексгумації жертв Волинської трагедії, – Сікорський

Події України

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Україна обіцяла прогрес у питанні ексгумації жертв Волинської трагедії до листопада, але цього не сталося. Про це він розповів в інтерв’ю телеканалу TVN24, передає hromadske.

За словами Сікорського, його український колега Андрій Сибіга обіцяв прогрес у питанні ексгумації до Дня усіх святих.

«Маю сказати, що я розчарований… [Час] минув – прогресу немає», – сказав глава польського МЗС.

Як він підкреслив, «єдине, що потрібне Польщі», – це згода України на повернення до процесу ексгумації, що був призупинений у 2017 році.

«Ми вважаємо, що ховати тіла навіть ворогів за християнським обрядом є частиною європейського культурного кодексу. І Україна, схоже, погоджується з цим, оскільки дозволила ексгумувати 100 тисяч солдатів вермахту, які прийшли [на її територію] як загарбники», – додав Сікорський.

Раніше Львівський портал повідомляв, що український інститут національної пам’яті планує включити роботи з пошуку та ексгумації останків поляків у Рівненській області у 2025 році, зважаючи на відповідні запити з боку громадян Польщі.

Зокрема, у липні 2023 року Сейм Польщі ухвалив резолюцію про вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії у її 80-ті роковини, заявивши, що польсько-українське примирення повинно включати «визнання провини і вшанування пам’яті жертв».

Перед цим президент Володимир Зеленський і президент Польщі Анджей Дуда відвідали Луцьк для спільного вшанування жертв Волинської трагедії.

Втім вже влітку цьогоріч міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що «без вирішення “Волинського питання” не буде вступу України до Європейського Союзу». Проте невдовзі президент Польщі Анджей Дуда публічно заперечив ці слова.

Про ексгумацію жертв Волинської трагедії глава польського МЗС збирався говорити у Києві під час свого вересневого візиту.

Загалом реальну історію Волинської трагедії український та польський народи бачать кардинально по-різному. У Польщі її називають «різаниною» і вважають геноцидом поляків в Україні, що був ініційований на найвищому рівні українських ОУН та УПА. Що насправді сталося між поляками та українцями, розповідаємо тут.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Sebastian Indra / Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Sebastian Indra / Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Залишити відповідь