ЛІТАК-ДРОН АТАКУВАВ БАЗУ КАСПІЙСЬКОЇ ФЛОТИЛІЇ, ЯКА ОБСТРІЛЮВАЛА УКРАЇНУ РАКЕТАМИ
ЛІТАК-ДРОН АТАКУВАВ БАЗУ КАСПІЙСЬКОЇ ФЛОТИЛІЇ, ЯКА ОБСТРІЛЮВАЛА УКРАЇНУ РАКЕТАМИ
Каспійськ розташований за тисячу кілометрів від найближчих українських міст.
Вранці 6 листопада жителі Дагестану чули вибухи. Російська влада заявила про знищення українського безпілотника. Про це пише російське медіа Astra і наводить свідчення очевидців.
За даними журналістів, безпілотники намагалися атакувати головний пункт базування Каспійської флотилії ВМФ РФ у Дагестані, на це вказують кадри з місця й очевидці.
Голова регіону Сергій Меліков повідомив, що в Каспійську збили безпілотник, але місцеві кажуть про кілька БПЛА. Кадри з місця події вказують на те, що дрони атакували пункт базування Каспійської флотилії ВМФ РФ. Повідомлялося, що через атаку дронів в аеропорту Махачкали затримали кілька рейсів.
З відкритих даних відомо, що в цьому пункті базуються частини берегових військ, зокрема морська піхота. Ця флотилія завдавала ракетних ударів по Україні, а 177-й полк морської піхоти брав участь у боях у Херсонській і Запорізькій областях.
За даними журналістів, дані моніторингу пожеж NASA вказують на те, що загорянь після атаки в районі пункту базування флотилії не фіксували.
На місці однієї з попередніх подібних атак у російському Салаваті було чітко видно широкі прямі крила, колеса і пропелер — типові компоненти недорогого спортивного літака. Вартість такого комплекту — близько 90 000 доларів.
Нагадаємо, що бомбардувальник B-21 Raider стане “літаком-маткою” для безпілотних винищувачів. Американський бомбардувальник розглядається як нова платформа, щоб отримати перевагу в повітрі.
Також повідомлялося, що 6 листопада РФ атакувала Україну дронами і ракетами — є руйнування. Застосовувалися ракетні системи Х-59, Х-31П і 63 “Шахеди”.
Інші російські ресурси стверджують, що мова для атаки використовувався надлегкий літак-дрон А-22 “Летюча лисиця”. Каспійськ до найближчих українських міст відділяє тисяча кілометрів
Інженери ГУР переробляють на безпілотники літаки двох типів – “Аеропракт А-22” і Skyranger Nynja, зазначав журнал Forbes. Такі авіаційні апарати оснащуються недорогими відеокамерами, простими бортовими комп’ютерами і супутниковим радіозв’язком.