Напруга в російських елітах зростає: Шойгу та його оточення виводять гроші за кордон
Напруга в російських елітах зростає: Шойгу та його оточення виводять гроші за кордон
Російські ЗМІ повідомляють, що Шойгу і його оточення виводять капітали за кордон та позбавляються активів у РФ, що свідчить про зростання побоювань серед російських еліт.
Видалення Шойгу з кола довіри Кремля супроводжується арештами його союзників, що є першим сигналом загострення розколу у владних структурах РФ.
Бізнес-клан Шойгу виводить капітали за кордон
Серед найбільш помітних змін – призупинення будівництва великої будівельної компанії “Літак”, підконтрольної родині Шойгу та його близькому соратнику Руслану Цалікову. Призначення Цалікова на посаду сенатора від Туви було заблоковано, що, за даними російських Telegram-каналів, стало для Шойгу тривожним дзвінком.
Компанії, пов’язані з кланом Шойгу, починають розпродаж квадратних метрів та акцій, а також заморожують нові будівельні проекти, посилаючись на нестачу оборотних коштів.
За даними Telegram-каналу “Незигар”, через нещодавно придбаний банк значні суми виводяться до Таджикистану та Китаю під приводом закупівлі будівельного обладнання та авансових платежів.
Одночасно Федеральна податкова служба посилила перевірки, блокуючи платежі низки компаній, пов’язаних із “Літаком”. Зростання боргів перед підрядниками та субпідрядниками посилює кризу, торкаючись також етнічних злочинних угруповань, залучених у будівництво.
Серед них спостерігаються конфлікти щодо невиплачених боргів, що виникли навколо проектів “Літака”.
Сини Цалікова, які мають кіпрські паспорти, нібито готують розпродаж своїх бізнес-активів на 2025 рік. Сам Цаликов, за неофіційною інформацією, тимчасово обмежений у виїзді з Москви.
Загострення конфлікту всередині російської еліти, що супроводжується виведенням капіталів за кордон, сигналізує про зростаючу невпевненість еліт у політичній та економічній стабільності країни.
Путін більше не довіряє Шойгу
Колишній міністр оборони РФ остаточно втратив довіру диктатора, а генерали, близькі до тепер уже колишнього глави відомства, почали здавати один одного ФСБ заради пом’якшення покарання. Про це пише російське пропагандистське видання Коммерсант, посилаючись на власні джерела серед виловиків.
Як повідомляється, військова контррозвідка затримала генерал-майора Олександра Оглобліна, який раніше очолював 1-ше управління ГУЗ (Головного управління зв’язку) ЗС РФ.
А причиною цього стали свідчення його колишнього керівника, заступника начальника російського генштабу генерал-лейтенанта Вадима Шамаріна, обвинуваченого в одержанні відкату від ВАТ «Пермський телефонний завод Телта» під час закупівлі спецзв’язку для потреб міноборони країни-агресора.
За його словами, отриманий від компанії хабар він поділив у підсумку з Оглобліним, про що вирішив розповісти для укладення угоди зі слідством.
Не виключено, що в такий спосіб Шамарін заразом ще й помститися своєму колишньому підлеглому, оскільки саме він дав проти нього свідчення у справі Телта, а сам проходив у ній лише як свідок.
“Завдяки своїм свідченням генерал-майор (Оглоблін), засуджений у лютому 2022-го на 4,5 роки позбавлення волі за розкрадання, зміг достроково вийти на волю”, — йдеться у повідомленні.
І хоча прізвище Шойгу у корупційних справах проти російських генералів поки не фігурує, цілком можливо, що такими темпами хтось із них у підсумку назве і його.