Кондратюк: Воєнні злочини проти дітей потрібно розслідувати за окремою статтею ККУ
Воєнні злочини проти українських дітей (незаконне переміщення, затримку репатріації) будуть розслідувати за спеціальною статтею Кримінального кодексу.
Відповідний законопроєкт №12170 зареєстрували у Верховній Раді, повідомила заступниця голови ВРУ Олена Кондратюк.
Воєнні злочини проти дітей розслідуватимуть окремо
Кондратюк курує парламентський трек в президентській ініціативі Bring Kids Back UA щодо повернення незаконно депортованих українських дітей додому та є співавторкою законопроєкту.
За словами віцеспікерки насамперед йдеться про злочин незаконного переміщення та злочин невиправданої затримки репатріації наших вкрадених, переміщених або депортованих дітей.
Перелічені злочини пропонується виокремити в окрему – 448-му статтю ККУ.
– Ми спеціально виділяємо воєнні злочини проти дітей в окрему статтю. Злочини депортації, примусового переміщення і невиправданої затримки репатріації дітей під час війни – це найцинічніші злочини, які мають характер геноциду, і це підкреслюють багато країн, які увійшли до міжнародної коаліції з питань повернення дітей. Ідеться про наше майбутнє, – зазначила Кондратюк.
Згідно зі статтею 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни – депортація і примусове переміщення цивільного населення є серйозними порушеннями міжнародного гуманітарного права, які сягають порогу воєнних злочинів.
Також, відповідно до Додаткового протоколу до Женевських конвенцій та згідно з оцінкою Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні – невиправдана затримка репатріації є воєнним злочином.
Депортація українських дітей
Нагадаємо, омбудсмен Дмитро Лубінець під час виступу на третьому пленарному заході міжнародної коаліції за повернення українських дітей Росія вже викрала з України понад 20 тис. дітей.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Він зазначив, що існує ризик депортації ще 1,5 млн, які залишаються на тимчасово окупованих територіях.