Терапія киснем під тиском виявилася ефективною в лікуванні ПТСР у ветеранів

Події України

Команда ізраїльських учених Тель-Авівського університету під час дослідження з’ясувала, що терапія стовідсотковим киснем у камері під тиском знизила прояви посттравматичного стресового розладу (ПТСР) і депресії у ветеранів.

– Раніше це лікування показало ефективність у відновленні після інсульту та струсу мозку, а тепер клінічне випробування підтвердило його безпеку та дієвість проти хронічного ПТСР, – ідеться в повідомленні.

Дослідження

Учені провели рандомізоване дослідження за участю 63 ветеранів-чоловіків віком від 25 до 60 років із хронічним ПТСР.

Частина учасників отримувала терапію стовідсотковим киснем під тиском у дві атмосфери протягом 90 хвилин із перервами на дихання звичайним повітрям кожні 20 хвилин.

Попередні дослідження показали, що таке чергування високого рівня кисню з низьким активує ріст і відновлення клітин.

Терапія тривала 12 тижнів із п’ятьма сеансами на тиждень. Інша група учасників була контрольною і отримувала звичайне повітря під дещо підвищеним тиском.

Результати

Перед лікуванням, під час і після нього учасники проходили опитування про тяжкість симптомів і магнітно-резонансну томографію мозку, яка вимірювала активність пов’язаних із ПТСР ділянок.

Як виявилося, показники тяжкості симптомів ПТСР знизилися майже на 40% – з 42,57 бала на початку до 25,8 наприкінці лікування. У контрольній групі симптоми погіршилися.

У групі, яка отримувала лікування, також покращилася функціональність сигнальних шляхів мозку, відповідальних за регуляцію емоцій і відповідь на стрес.

За словами вчених, результати можуть призвести до впровадження терапії киснем у клінічну практику, що може значно поліпшити якість життя ветеранів із ПТСР, особливо тих, кому не допомагає традиційне лікування.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: nauka.ua

Залишити відповідь