В Україні забезпечили відшкодування 1,3 млрд грн збитків бюджету, завданих експортерами аграрної продукції
14 Лис, 20:03
З початку 2024 року БЕБ забезпечили відшкодування збитків державному бюджету 1,3 млрд гривень у справах, що стосуються експорту сільськогосподарської продукції. Про це повідомили в БЕБ.
В БЕБ повідомили, що один із найпоширеніших методів «чорного» експорту зерна включає створення ризикових підприємств, які заздалегідь реєструються для вивезення необлікованої продукції. Аграрії вирощують зерно, яке продають за готівку таким компаніям, що оформлені на підставних осіб і фактично не ведуть постійну господарську діяльність.
«Ці фірми часто не подають документи, що підтверджують походження зерна, або вказують у митних деклараціях вигаданих виробників. Після того, як зерно покидає межі України, воно може перепродаватися кілька разів, і в результаті потрапляє до кінцевого покупця вже легально. В результаті валютна виручка не повертається до України, а бюджет не отримує надходжень, оскільки підприємства-експортери є фіктивними», — йдеться в повідомленні.
Таким чином цей механізм дозволяє порушникам уникати сплати податку на прибуток і стають співучасниками в ухиленні від сплати ПДВ при реалізації сільськогосподарської продукції підприємствами реального сектору економіки на адресу експортерів. Це створює серйозні втрати для бюджету та спотворює ринкові процеси.
Зокрема в БЕБ нагадали, що Кабінет Міністрів України на виконання Податкового та Митних кодексів прийняв постанову «Про запровадження режиму експертного забезпечення», яка почне діяти з 1 грудня 2024 року для окремих сільськогосподарських товарів, таких як мед, горіхи волоські, пшениця, жито, ячмінь, кукурудза тощо.
Читайте також: Славутицька міська лікарня отримала допомогу від МАГАТЕ
Фото: БЕБ
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.