У 2025 році економіка РФ зіткнеться зі значними проблемами – ISW

Події України
Кремль

Фото: Pixabay

У 2025 році російська економіка може зіткнутися зі значними проблемами. Розуміючи це, президент Володимир Путін уже намагається скоротити деякі державні витрати, зокрема пов’язані з війною в Україні.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Росії загрожують значні економічні проблеми

Нещодавно Кремль вжив низку заходів, щоб зменшити видатки на лікування поранених військових, а також на розв’язання внутрішніх економічних проблем, таких як боротьба з інфляцією та демографічними викликами (низька народжуваність та нестача робочої сили).

Такі дії свідчать, що економіка РФ не настільки стійка до західних санкцій, витрат на війну і грошових обмежень, як це намагається продемонструвати Кремль.

При цьому експерти ISW зазначили, що це також свідчить про нездатність Росії роками підтримувати затяжну війну та захищати населення від економічних викликів.

– Послідовна західна та міжнародна підтримка опору України на полі бою ще більше загострить економічні проблеми Росії, – наголошується у звіті.

Відчуваючи необхідність відновити баланс у російській економіці, Путін змінив умови компенсацій для військових, які отримали поранення на війні в Україні.

Якщо раніше всі поранені військові отримували по три млн рублів, тепер цю суму виплачуватимуть лише важкопораненим. Тоді як легкопоранені можуть розраховувати на один млн рублів, а за незначні поранення – 100 тис. рублів. Це передбачає указ, який диктатор підписав 13 листопада.

Таке рішення Путіна викликало обурення серед ультранаціоналістичної спільноти мілітаристських блогерів. Тож, щоб виправити цю ситуацію, він збільшив одноразові виплати до чотирьох млн рублів, але, як і раніше, лише для військових, які отримали важкі поранення на полі бою, що призвели до інвалідності.

– Фінансові стимули стали ключовим елементом призовної кампанії російської армії та зусиль з утримання особового складу протягом останніх майже трьох років, і скасування таких стимулів вказує на те, що ця система стає економічно нежиттєздатною для Кремля, – повідомили в ISW.

Крім того, Кремль постав перед труднощами в боротьбі з інфляцією, яка ускладнює розвиток російського оборонно-промислового комплексу (ОПК).

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

На тлі нинішньої економічної ситуації російський ОПК, ймовірно, не зможе досягти необхідного рівня виробництва для заміни втрат у військовій техніці.

Залишити відповідь