Ще кривавіше і з видатною грою Дензела Вашингтона: рецензія на Гладіатор II

Події України

В Україні на великі екрани вийшла друга частина фільму Гладіатор від Рідлі Скотта. Першу стрічку із Расселом Кроу у головній ролі світ побачив у 2000 році. Картина мала шалений успіх, здобула п’ять Оскарів, серед яких за найкращий фільм та актора. А найголовніше – любов глядачів з усього світу.

Перші новини про знімання сиквелу з’явилися ще у 2001-му. Згодом Скотт сказав, що основний сюжет другої частини розгортатиметься довкола сина Максимуса та Луцілли – Луція.

У 2006 році режисер підтвердив, що кінокомпанія DreamWorks Pictures хоче зняти сиквел, але через фінансові труднощі вони продали права на Гладіатора Paramount Pictures. Після цього роботу над стрічкою зупинили.

Лише через 12 років Paramount дала зелене світло на розробку сиквелу. У 2021 році Скотт підтвердив, що триває робота над сценарієм і він планує зняти сиквел Гладіатора після завершення виробництва Наполеона.

Першочерговий бюджет для стрічки становив $165 млн, але до моменту завершення знімань вартість зросла до $310 млн.

Сюжет фільму Гладіатор II

Події другої частини розгортаються через 16 років після загибелі Максимуса, героя Рассела Кроу. У центрі сюжету — син Луцілли (Конні Нільсен), який був свідком загибелі свого батька і з метою безпеки був відправлений матір’ю подалі від Риму.

Глядачі бачать вже дорослого Луція (Поль Мескаль), який щасливо живе разом зі своєю дружиною Арішат (Юваль Гонен) у Нумідії (античне царство у Північній Африці, а зараз частина сучасного Алжиру).

Гладіатор 2

Фото: B&H Film Distribution

Їхнє безтурботне життя руйнується з приходом римських військ на чолі з генералом Марком Акацієм (Педро Паскаль). Саме за його наказом римляни стріляють в Арішат, а згодом захоплюють Нумідію та забирають Луція в рабство.

Щойно він ступає у Рим, відразу потрапляє на арену гладіаторів, де привертає увагу Макріна (Дензел Вашингтон) – колишнього раба, який став власником гладіаторів. Той буквально обіцяє Луцію голову генерала Акація за приголомшливі виступи на арені.

Щодо самого Акація, то він є чоловіком Луцілли. Його персонаж втомився від постійних війн, чого дуже прагнуть розбещені та кровожерливі імператори-близнюки Гета (Джозеф Квінн) та Каракалла (Фред Гехінґер). Акацій має армію із вірних йому 5 тис. воїнів та готовий влаштувати повстання, в центрі якого опиняється Луцій.

Загалом сюжет сиквелу Гладіатора дуже схожий на першу частину. Є герой, якому судилося правити Римом, але який втрачає все і стає гладіатором.

Гладіатор 2

Фото: B&H Film Distribution

Однак у другому фільмі все значно кривавіше та ефектніше, особливо в міру еволюції спецефектів. У другій частині є й бойові мавпи, багато відрубаних голів, досить епічна битва на човнах у Колізеї та кілька смішних епізодів з макакою Каракалли.

Рецензія на фільм Гладіатор II

Перше зауваження до перегляду фільму – не слід його сприймати як історичну правду, попри наявність у ньому реальних персонажів Луцілли, її сина Луція, близнюків-імператорів Гети та Каракалла й інших.

Так, в античному Римі справді існував басейн, на який спускали кораблі. Римський історик Светоній описував морські бої так: “Видовище було настільки незвичне, що люди заповнювали вулиці.., щоб побачити його, і багато хто з них гинув у тисняві, щоб спостерігати за смертю інших”.

Бойові мавпи можуть здатися спробою підсилити ефект з боку режисера, але певною мірою це теж мало місце в історії Риму. Їх, зокрема, можна пов’язати з терміном venatio – давньоримською кривавою забавою, яка полягала у цькуванні, а потім вбиванні диких тварин. Часто це відбувалося перед боями гладіаторів.

Гладіатор2

Фото: B&H Film Distribution

У хронології історичних подій, як-от щодо періоду між вбивствами близнюків-імператорів, у фільмі безлад, та й загалом сюжет квапливий, тому зосередимося на художній частині картини та акторській грі, які тут є своєрідною поул-позицією всієї роботи Скотта.

Головний герой картини Луцій у втіленні Поля Мескаля досить вдалий, але порівняно з Кроу програє. У ставленні до персонажа Акація у нього відбувається помітна трансформація, як і у стосунках з матір’ю. Він сильний фізично та чудовий у декламуванні поезії Вергілія.

Персонаж Акація у виконанні Педро Паскаля – магнетичний. Він римлянин, який прагне змінити свою державу на краще. Актор вдало та майстерно розкриває глибину свого персонажа, що лежить за його поверховістю.

Але все ж головною родзинкою є Дензел Вашингтон, який затьмарює всіх. Ваша оглядачка бачила понад 2,5 тис. фільмів, але вкрай рідко актор змушував змінювати ставлення до свого персонажа аж тричі упродовж стрічки. Вашингтону це вдалося настільки легко та невимушено, що хотілося бачити саме його головним героєм фільму.

Дензел Вашингтон

Фото: B&H Film Distribution

Фанати першої частини будуть раді побачити у сиквелі Конні Нільсен і 86-річного Дерека Джекобі. Останній повернувся до ролі сенатора Гракха. При цьому їхнє повернення є не банальним прийомом пов’язати обидвох частин, а цілком логічним.

Гладіатор II – це досить хороший фільм, з продуманими сценами, які переплітаються, та логічним монтажем, чого не було у попередній картині Скотта – Наполеоні. Сюжет хоч і квапливий в історичній складовій, але цілісно переплетений та послідовний.

Часто сиквели бувають настільки жахливими, тупими та позбавленими будь-якого смаку, що виникають питання у їхній необхідності. Але в Гладіаторі II нова історія та введені персонажі виправдовують сиквел за межами оригінального фільму.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Під час його перегляду не виникає бажання подивитися на годинник чи вийти з кінозалу за ще однією порцією попкорну чи похід у вбиральню. Ти просто терпиш, бо кожна частинка фільму є пазлом історії, який не варто пропустити. І це ознака хорошого кіно.

Залишити відповідь