Україната США запустили три нові проєкти у сфері малих модульних реакторів

Політика

Україна і США оголосили про запуск трьох нових проєктів у сфері малих модульних реакторів (ММР).

Про це повідомило Міністерство енергетики України з посиланням на домовленості, досягнуті двома країнами на полях кліматичної конференції COP29 у Баку.

“Партнерство реалізовуватиметься в рамках програми FIRST (Базова інфраструктура для відповідального використання технології малих модульних реакторів)”, – зазначили у відомстві.

Програма передбачає реалізацію трьох проєктів: будівництво пілотного заводу з виробництва чистого водню та аміаку (проєкт “Чисте паливо”), конверсію вугільних електростанцій на ММР (проєкт “Фенікс”) та розробку дорожньої карти декарбонізації сталеливарної промисловості за допомогою ММР (проєкт “Чиста сталь”).

В Міненерго додали, що ініціатива є стратегічним кроком для досягнення глобальних кліматичних цілей, регіональної енергетичної безпеки, економічного зростання та перспектив післявоєнного лідерства України у використанні передових ядерних технологій.”Незважаючи на те, що наша країна пережила аварію на Чорнобильській АЕС і зараз стикається з безпрецедентними викликами у зв’язку з окупацією росією найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької АЕС, ми продовжуємо рухатися вперед, модернізуючи наш нинішній атомний парк і реалізуючи наші плани щодо будівництва нових атомних генеруючих потужностей”, – заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

У міністерстві зазначили, що Україна приєдналася до Декларації країн на COP28 та зобов’язалась потроїти ядерні потужності до 2050 року. Це передбачає підтримку розробки та будівництва як великих енергоблоків, так і малих модульних реакторів для виробництва електроенергії та промислового застосування.

“Проєкти реалізовуватимуться за участі провідних енергетичних компаній та науково-дослідних установ України та США. Технологія ММР має суттєві переваги перед традиційними АЕС завдяки модульному виробництву, легкому транспортуванню, підвищеному рівню безпеки та меншим початковим інвестиціям”, – пояснили в Міненерго.

Розвиток технології ММР в Україні розглядають як важливий елемент післявоєнного оновлення країни, що сприятиме енергетичній безпеці та декарбонізації економіки.

Програма FIRST покликана забезпечити впровадження найвищих стандартів ядерної безпеки та нерозповсюдження під час реалізації цих проєктів.

Раніше стало відомо, що «Енергоатом» і американська компанія Holtec International створять в Україні виробництво компонентів для малих модульних реакторів.

В “Енергоатомі” зазначили, що участь представників НАЕК на етапах будівництва, випробувань та введення в експлуатацію ММР на майданчику АЕС Palisades (США) дасть змогу компанії набути досвіду для подальшого впровадження цієї технології в Україні.

НАЕК «Енергоатом» запланував будівництво заводу з виробництва тепловидільних збірок біля міста Южноукраїнськ, поблизу якого розташована Південноукраїнська атомна електростанція.

У АТ НАЕК «Енергоатом» вважають, що звинувачення росіян у бік України в ударах дронів по ЗАЕС мають на меті спроби приховати власні злочинні наміри.

Україна не причетна до жодних збройних провокацій на території окупованої Запорізької АЕС, тоді як рф поставила під загрозу станцію, імітуючи удари та розгортаючи там війська і зброю, заявив спікер ГУР МОУ Андрій Юсов.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь