Війна в Україні та зміна клімату: що обговорюватимуть на саміті G20 у Ріо
У понеділок, 18 листопада, у Бразилії розпочинається щорічний саміт G20. Серед тем обговорення питання торгівлі, зміни клімату, а також міжнародної безпеки, зокрема війни в Україні та Газі.
Про це повідомляє агенція Reuters.
Саміт G20 у Бразилії: що відомо
У саміті візьмуть участь зокрема президент США Джо Байден, якому залишилося перебувати на посаді у Білому домі два місяці, а також лідер Китаю Сі Цзіньпін. Останнього ЗМІ називають “центральним гравцем” на саміті G20.
— Не лише геополітика викликає у нас занепокоєння, але й те, що роль Китаю, його економічна і фінансова роль, дуже помітна в багатьох питаннях, – сказав німецький чиновник на умовах анонімності.
Попри те, що Китай стоїть на боці Росії щодо України, Берлін вважає, що Пекіну буде важче утримувати таку позицію, оскільки конфлікт став глобалізованим, зважаючи у Росії північнокорейських військ.
Дипломати, які готують спільну заяву для лідерів країн-учасниць саміту, намагаються досягти домовленості щодо того, як реагувати на ескалацію війни в Україні.
Агенція пише, що масований російський ракетний обстріл України у неділю “похитнув той невеликий консенсус”, який вдалося досягти. Тепер європейські дипломати наполягають на перегляді раніше узгоджених формулювань щодо глобальних конфліктів.
Бразильські посадовці визнали, що їхній порядок денний для G20, зосереджений на сталому розвитку, оподаткуванні надбагатих і боротьбі з бідністю та голодом, може незабаром втратити актуальність, особливо, коли “Трамп почне диктувати нові глобальні пріоритети” з Білого дому.
Очікується, що Сі буде просувати китайську ініціативу Один пояс, один шлях в умовах економічного піднесення країни. Бразилія поки що відмовилася приєднатися до глобальної інфраструктурної ініціативи, але покладає великі надії на інші промислові партнерства, зокрема коли Сі завершить свій візит.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Торговельні переговори в межах G20 будуть стимулюватися побоюваннями щодо ескалації торговельної війни між США та Китаєм, оскільки новобраний президент США Дональд Трамп планує підвищити тарифи на імпорт з Китаю та інших країн.