«Політично та психологічно це успіх, але військовий ефект буде обмеженим»: експерт про дозвіл США бити далекобійними ракетами по РФ
Зі вчорашнього дня в ЗМІ з’являється інформація, що Білий дім дав дозвіл ЗСУ бити по території Росії далекобійними ракетами. Втім, офіційно ці дані поки що не мають підтвердження, хоча їх уже обговорює весь світ.
Агентство UA.News поспілкувалося з військовим експертом Олегом Старіковим та дізналося його думку з цього приводу.
На думку Старікова, у цій ситуації є декілька компонентів. Дозвіл бити далекобійними ракетами стосується не тільки російсько-української війни, але й ширше – конфлікту між РФ та НАТО. Принаймні так це трактують у Москві.
«Беремо в рамках російсько-української війни. Наскільки я розумію, якщо дозвіл буде даний, тут є кілька компонентів. Це політичний, психологічний та військовий. З політичної точки зору це означає, що країни НАТО (а конкретно – США, Британія та Франція) на нашій стороні і вони готові… надавати нам допомогу. Вони не злякалися РФ, не злякалися того, що їх оголосять сторонами конфлікту і таке інше. Це політична складова», – каже Старіков.
Психологічна складова, на думку експерта, полягає в тому, аби продемонструвати народу України, що нас не кидають, у нас є союзники.«Це підніме бойовий дух, це покаже населенню, що Захід не буде нас кидати і буде далі надавати різну допомогу», – вважає Старіков.
Нарешті, є й третя складова, безпосередньо військова. Адже основна задача військ, які ведуть бойові дії на конкретному напрямку – це вибиття логістики, боєкомплекту, складів озброєння, командних пунктів тощо. Тобто всього, що пов’язано з військовою інфраструктурою.
«Для того, аби противник не мав змоги видавити нас з Курщини, ми будемо наносити удари високоточною зброєю по цим об’єктам… Але ж противник не сидітиме та не чекатиме, доки ми будемо по ньому наносити удари. Судячи з усього, по лінії розвідувальних служб, по дипломатичній лінії посли цих держав Заходу були викликані в російське МЗС. І я думаю, що їм там вручили термінові ноти, а в нотах було заявлено щось на кшталт ультиматуму. Адже публічно Росія, як я бачу, не сильно і зреагувала (на дозвіл – ред.). Сказали, що ми будемо і далі проводити ту політику, про яку казав Путін», – коментує Старіков.
Експерт вважає, що зараз можна очікувати приведення ядерних сил РФ у повну бойову готовність. А ситуація має шанси рухатися в бік ескалації.
«Скоріше за все, оця атака 17 листопада – це була завчасна демонстрація, до чого призведе політика по далекобійній зброї, якою буде відповідь… Це рішення – це політичний успіх України та її партнерів, це психологічний успіх. Але військовий успіх буде обмеженим. Для великого стратегічного успіху потрібно від 400-500 таких ракет, для тактичного – від 100 ракет», – резюмував Олег Старіков.
Раніше ми писали, що голова МЗС Німеччини назвала «важливим» дозвіл Байдена бити по РФ далекобійними ракетами.