Майже кожен третій євро допомоги в Німеччині отримують іноземці – ЗМІ
Вартість пільг для біженців та мігрантів стрімко зростає, майже кожне третє євро матеріальної допомоги в Німеччині отримують не німці.
Про це пише Bild з посиланням на дані Міністерства праці на запит лівого «Блоку Сари Вегнкнехт».
Якщо у 2021 році сума допомоги біженцям та мігрантам становила 5,9 мільярда євро, то минулого року вона сягнула вже 12,2 мільярда, із загалом 42,6 мільярда євро Bürgergeld (соціальні пільги непрацюючим – ред). Згідно прогнозів, у 2024 році вона, ймовірно, становитиме 13,7 мільярда, отже сягне майже 30 відсотків від загальних витрат.
Серед не громадян ФРН, одержувачів допомоги, в 2023 році були українці – шукачі захисту від російської війни (5,8 млрд євро), на другому місці – сирійці (3,5 мільярда), на третьому – афганці (1,3 мільярда євро).
Частка витрат на біженців і мігрантів у загальних витратах ФРН на соціальний захист стрімко зростає з 2021 року – з 16,6 відсотка до 29,2 відсотка у січні-липні 2024 року.Ці цифри включають не лише стандартні виплати, а й оплату додаткових потреб: оренда житла, соціальні внески та інші. Видання зауважує, що такі виплати викликані, насамперед, війною росії в Україні, через яку в ФРН опинилися понад 1,3 мільйона біженців, часто жінок з маленькими дітьми.
У публікації зауважується, що на відміну від інших біженців, шукачі захисту з України в повному обсязі отримують від держави Німеччина Bürgergeld, а також мають право влаштуватися на роботу за спрощеною процедурою, здавши іспити на знання німецької мови.
Для лідерки «Блоку Сари Вегенкнехт» величезні витрати на біженців є доказом «провалу міграційної політики» уряду.
«Той, хто все більше і більше перетворює гроші громадян на фонд для біженців, підриває їх сприйняття та завдає шкоди тим, хто їх справді потребує», — заявила Вагенкнехт.
Раніше уряд Польщі схвалив зміни до спецзакону про тимчасовий захист українців, які передбачають скасування частини пільг.
Також повідомлялося, що Польща планує продовжити тимчасовий захист для українців до березня 2025 року. Водночас може посилити правила перебування для біженців.
⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.