«Вони просто обкрадають країну!»: журналіст Сидоренко про нову аферу з пенсіями в Офісі генпрокурора

Політика

Резонансна історія з прокурорами, які масово оформлювали собі інвалідність, аби мати змогу виїздити за кордон та не бути призваними до лав ЗСУ,  досі обговорюється в суспільстві. Але загалом прокуратура все ще залишається «органом у собі», якому, здається, закони не писані.

На чергову скандальну історію – вже довкола пенсій – звернув увагу журналіст Влад Сидоренко. Він зробив публікацію у своєму Telegram-каналі «Свободный».

За словами журналіста, вже колишній генеральний прокурор Андрій Костін незадовго до звільнення дав доручення провести перевірку з приводу високих пенсій, які прокурори оформлювали собі через судові інстанції. Згідно з внутрішніми наказами ОГП, цю перевірку проводить Генеральна інспекція та Департамент кадрів.

При цьому Сидоренко звертає увагу на те, що посада голови Генеральної інспекції фактично є вакантною ще з вересня 2022 року. Наразі обов’язки виконує заступник начальника – Іван Дзюба. В самій інспекції ж 15 осіб.

«15 осіб, семеро з яких – давно та стабільно пенсіонери, які отримують додатково від 32 до 56 тисяч гривень додаткового утримання», – акцентує Сидоренко. За інформацією, наведену в деклараціях на сайті НАЗК, Іван Дзюба у 2023 році отримував заробітну плату в розмірі 1 520 862 гривні та пенсію розміром 389 424 гривні. Євгеній Ковальов, начальник Управління процесуального керівництва досудовими розслідуваннями та підтримки публічного звинувачення Генеральної інспекції, отримував зарплату розміром 1 528 280 гривень та пенсію аж у 773 652 тисячі гривень.

Святослав Кравець, який обіймає посаду заступника начальника відділу протидії правопорушенням в органах прокуратури, у тому ж 2023-му отримував 1 320 317 гривень зарплати та 153 402 гривень пенсії. Михайло Чоломбитько, ще один заступник начальника відділу протидії правопорушенням в органах прокуратури, має зарплату 1 304 828 гривень та пенсію в 118 311 гривень – на здивування значно «скромніше», ніж у його колег.

Сидоренко називає ще ряд імен: Ігор Петренко, Олег Гаврищук, Євгеній Саницький, Сергій Янович тощо. Всі вони є чиновниками генеральної прокуратури та членами Генеральної інспекції, яка нібито розслідує незаконне оформлення надвисоких пенсій. І всі ці люди за дивним збігом обставин отримують астрономічні зарплати та пенсії в сотні тисяч гривень.

«До речі, Іван Дзюба доручив перевірку начальнику відділу протидії правопорушенням в органах прокуратури Ігорю Примичу, який свою декларацію від зайвих очей закрив і очевидно чому. Деякі пенсії досить-таки законні, але як правило це невеликі пенсії… розмір яких не перевищує 6-7 тисяч гривень на місяць», – зазначає Сидоренко.

При цьому, каже журналіст, всі великі пенсії (від 15 до 90 і вище тисяч гривень) призначаються зазвичай виключно рішенням суду.

«Недивно, що скандальні керівники, інваліди-пенсіонери Хмельницької обласної прокуратури також є колишніми вихідцями з Генеральної інспекції. Як і колишній керівник інспекції – Андрій Яковлев, пенсія якого в 2021 і 2022 роках складала 335 тисяч гривень і «дивним чином» збільшилася в 2023 році в два рази до 605 тисяч гривень», – пише Сидоренко.

На думку автора, все це є нічим іншим як круговою порукою. За словами журналіста, прокурори просто «нахабно грабують бюджет». Який, до того ж, наполовину фінансується іноземними партнерами України.

Раніше UA.News повідомляло про масові обшуки в обласних прокуратурах.

Залишити відповідь