Час жінок: проєкти, реформи та ініціативи медикинь України
15-16 листопада 2024 року у Львові проходив Форум Жінки в медицині, що став важливою платформою для обговорення актуальних проблем медикинь України.
Професія: лікар
Провідні експерти та активістки сфери охорони здоров’я з України та інших країн світу охопили широкий спектр тем: від освіти і професійного розвитку до гендерних стереотипів і ролі сучасних технологій у лікарській практиці.
Зокрема на форумі було презентовано:
- мобільний додаток Heal UA, завдяки якому українські лікарі можуть отримувати допомогу від своїх колег зі всього світу;
- нейробіологічний тест Animа для оцінки психічного стану військових, тимчасово переміщених осіб та всіх, хто перебуває в стані підвищеного стресу.
Спікери також обговорювали виклики, пов’язані з участю у міжнародних наукових дослідженнях та медичною реформою, а також з волонтерською роботою в зонах військового конфлікту та кризових ситуаціях.
Наприклад, у проєктах, які надають психологічну допомогу, медичні консультації та освітні ресурси для підтримки жінок з дітьми.
Жінки у медицині: робота і кар’єра
Кожна медикиня заслуговує на визнання свого професіоналізму і рівні можливості для кар’єрного зростання. Проєкт Жінки у медицині працює, щоб це стало реальністю.
Тому на форумі висвітлювалися важливі питання щодо прав жінок у медицині, включаючи рівний доступ до кар’єрних можливостей, захист від дискримінації та забезпечення гідних умов праці.
Доповідь співзасновника Українського центру охорони здоровʼя Павла Ковтонюка підкреслила важливість переходу громадського сектору на політичний рівень, аби залучити жінок до реформ законодавства.
— Зміни – це рух. Громадський сектор має перейти на політичний рівень. Не треба цього боятися, треба йти і писати закони самим, — cказав він.
Таким чином захід став платформою для зміцнення професійної спільноти, що надихає на реальні дії у медичній реформі.
Цей форум також показав, наскільки великим і комплексним є запит на трансформацію медицини під різними кутами.
— Перед жінками в медицині багато викликів, але ми впевнені, що з таким потужним власним внутрішнім ресурсом, натхненням і амбіціями кожної окремої жінки — ми разом з усім впораємось, — підсумувала засновниця GMKA професорка Гарвардської медичної школи Неля Мельничук.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело і фото: GMKA