Фанера та іноземна електроніка: ГУР показало, з чого складається російська «Гербера»
«Гербера» зроблена з дешевих матеріалів – фанери і пінопласту – що робить її вартість в десятки разів меншою за «Шахед» чи «Герань».
У Головному управлінні розвідки Міноборони показали будову російського дрона «Гербера».
Як зазначають у ГУР, Росія складає ці БПЛА на заводі у місті Єлабуга. Дрони «Гербера» можуть нести бойову частину (використовуватись як камікадзе) та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів.
«Цей БПЛА імітує Shahed-136/Герань-2 та масово використовується росією для перевантаження української протиповітряної оборони», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що «Гербера» зроблена з дешевих матеріалів – фанери і пінопласту – що робить її вартість в десятки разів меншою за «Шахед» чи «Герань».
При цьому дослідження збитих зразків засвідчили, що росіяни виготовляють ці дрони за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних компонентів.
Так, зазначається, що завадозахищена антена (CRPA) «Гербєри» містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди).