Країни ЄС погодились посилити співпрацю у питаннях ППО, БпЛА, РЕБ та флоту

Події України
Фото: Getty Images

Міністри оборони країн Євросоюзу 19 листопада 2024 року схвалили звіт Координованого щорічного огляду з питань оборони (CARD) за 2024 рік.

В межах заходу були також підписані листи про наміри щодо посилення ППО і ПРО, РЕБ, дронів та флоту.

Завдяки цьому сторони оцінили реальні можливості для співпраці між державами-членами для спільного розвитку критично важливих військових сил і засобів.

Про це 19 листопада повідомляє Європейське оборонне агентство (EDA).

Розвиток оборони країн ЄС

– Вперше ухвалення звіту поєднується з підписанням країнами-членами листів про наміри в чотирьох сферах: інтегрована протиповітряна і протиракетна оборона, радіоелектронна боротьба, баражуючі боєприпаси (дрони, – Ред.) і бойові надводні кораблі, – йдеться у повідомленні.

Таким чином, до посилення питань оборони в ЄС опікуватимуться:

  • Системами протиповітряної та протиракетної оборони займатимуться 18 членів ЄС, зокрема Польща, Німеччина, Франція та Італія;
  • у галузі БпЛА спільно працюватимуть 17 країн;
  • 14 країн будуть займатись засобами радіоелектронної боротьби;
  • ще сім 7 держав будуть займатись бойовими суднами.

Галузі роботи з посилення оборони країнами ЄС

Очікується, що до 2040 року має бути виконана підготовка перед спільним придбанням європейського бойового корабля.

– Сфера дії цих листів про наміри варіюється від короткострокових спільних закупівель, середньострокової модернізації і оновлення до довгострокового розвитку майбутніх сил і засобів. Вони можуть бути реалізовані в рамках EDA або проектів Постійної структурованої співпраці (PESCO), – повідомили в EDA.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Крім того, Європейське оборонне агентство оприлюднило дані, які свідчать про те, що витрати держав-членів на оборону досягнуть €326 млрд, що становить 1,9% ВВП ЄС у 2024 році. Порівняно з 2021 роком, до початку російської агресії проти України, витрати цього року зростуть більш ніж на 30%.

Залишити відповідь