Ізраїль знайшов великі запаси російської зброї на складах Хезболли
Ізраїль виявив російське озброєння на складах бойовиків Хезболли на Півдні Лівану.
Про це пише The Wall Street Journal.
Ізраїль знайшов зброю РФ на складах Хезболли
Це, як зазначає газета, “підтверджує давні підозри Ізраїлю про те, що Хезболла зміцнює свій бойовий потенціал за допомогою сучасної російської зброї”.
– Частину зброї, включно із сучасними протитанковими ракетами Корнет, виробленими 2020 року, було відправлено до Південного Лівану останніми роками з російських складів у сусідній Сирії, пише видання з посиланням на сирійських і арабських чиновників.
При цьому Росія давно постачає зброю сирійським військовим, а також контролює свої власні склади в країні.
Хоча ізраїльські військові керівники знали, що Хезболла має у своєму розпорядженні деяку зброю російського виробництва, їхня нездатність отримати доступ до деяких районів південного Лівану після війни з Хезболлою 2006 року не дала змоги дізнатися про весь масштаб можливостей бойового угруповання, зазначає WSJ.
Відомо, що російська зброя, яку мала в своєму розпорядженні Хезболла, як правило, була менш складною, а деякі зразки належали ще до радянської епохи.
Однак зброя, яку Ізраїль знаходить зараз, є більш новою, більш досконалою і присутня в більшій кількості, ніж очікували військові аналітики, вказує WSJ. За їхніми словами, ця зброя значно зміцнила здатність Хезболли дати відсіч після того, як ізраїльські авіаудари знищили її вище керівництво. Протитанкова зброя, така як Корнет, була однією з найефективніших в арсеналі Хезболли і використовувалася для вбивства багатьох ізраїльських солдатів.
Виявлена зброя також посилила побоювання в Ізраїлі, що Росія, можливо, поглиблює свої відносини з Хезболлою, незважаючи на давні запевнення Москви в тому, що вона не стає на чийсь бік у конфліктах між Ізраїлем і його сусідами.
Реакція на зброю РФ у бойовиків Хезболли
– Ізраїль має бути більш наполегливим і захищати свої інтереси. Ми повинні пояснити і донести до росіян, що більше не потерпимо жодної допомоги Хезболлі та Ірану, яка може зашкодити ізраїльтянам, – сказав Аркадій Мільман, колишній посол Ізраїлю в Росії, який зараз є старшим науковим співробітником Інституту досліджень національної безпеки в Тель-Авіві.
Міністр закордонних справ Ізраїлю Гідеон Саар наголосив на впливі Росії на бойовиків, заявивши нещодавно, що Ізраїль сподівається, що Росія допоможе забезпечити дотримання будь-якої угоди про роззброєння Хезболли, запобігши контрабанді зброї із Сирії до Лівану.
– Принцип, згідно з яким Хезболла не зможе знову озброїтися, отримати нові системи озброєнь або провезти їх до Лівану і відновити загрозу тією мірою, якою вона була до війни, життєво важливий для успіху будь-якої угоди в Лівані. Росіяни присутні в Сирії. Якщо вони погодяться з принципом, то зможуть зробити ефективний внесок у досягнення цієї мети, – сказав він.
Ізраїль давно прагне підтримувати добрі стосунки з Росією, почасти для того, щоб уникнути конфлікту в Сирії, де Росія має військову присутність, а Ізраїль завдає військових ударів, спрямованих на припинення поставок зброї Хезболлі.
Відносини бойовиків з РФ
Але позиція Росії в регіоні змінюється відтоді, як 2022 року розпочалася повномасштабна війна Росії з Україною, кажуть аналітики, і Москва почала агресивніше прагнути кинути виклик США та їхнім союзникам скрізь, де це можливо.
За даними The Wall Street Journal, на початку цього року Росія надала дані для цілевказівки єменським повстанцям Хуті (хуситам), які атакували західні кораблі в Червоному морі, і, за словами американських чиновників, розглядає можливість постачання хуситам протикорабельних ракет.
Після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року Росія неодноразово приймала в Москві вищих керівників ХАМАС. Росія заявила, що провела ці переговори, щоб допомогти примиренню між ХАМАС і ФАТХ, палестинським угрупуванням-конкурентом, яке управляє частиною Західного берега і хоче здобути право голосу в органах влади, що відновлюватимуть Газу.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Співпраця Росії з Іраном також поглибилася: Іран постачає Москві безпілотники і балістичні ракети для використання Росією у війні проти України. Ті ж самі безпілотники, які використовувалися проти України, тепер використовуються Хезболлою проти Ізраїлю зі смертельними наслідками, як стверджує представник ізраїльської служби безпеки.