Соціологи з’ясували, як українці ставляться до переговорів щодо завершення війни
Половина українців (52%) вважають, що країна має прагнути переговорів про припинення війни якнайшвидше. При цьому 38% вважають, що Україна має продовжувати вести бойові дії до перемоги у війні.
Про це йдеться в опитування Gallup.
Соціологи відзначають зміну настроїв. Опитування, проведене у 2022 році, після того, як росія розпочала повномасштабне вторгнення, показало, що українці налаштовані рішуче: 73% опитаних вважали за краще боротися до перемоги.
У 2023 році підтримка боротьби до перемоги знизилася, але більш ніж удвічі більше українців висловилися за продовження боротьби (63%), ніж за мир шляхом переговорів (27%).
Значна частина українців, які виступають за переговори про швидке припинення війни, вважають, що Україна має бути відкритою для поступки певної території в обмін на мир. Половина цієї групи (52%) погоджуються з тим, що Україна має бути відкрита для деяких територіальних поступок у рамках мирної угоди про припинення війни, тоді як 38% не згодні, а ще 10% не знають.Соціологи Gallup не питали більш детальної інформації про рівень територіальних поступок, на які люди були б готові.
Однак дані опитувань КМІС показують, що українці готові на мінімальні поступки.
Серед українців, які виступають за боротьбу доти, доки їхня країна не переможе у війні, майже немає свідчень того, що їхнє уявлення про перемогу змінюється. У 2022 та 2023 роках переважна більшість (92% та 93% відповідно) українців, які виступали за продовження боротьби, вважали, що перемога означає повернення всіх територій, втрачених з 2014 року, включаючи Крим. У 2024 році ця цифра знизилася лише до 81%.
Раніше опитування показало, що в побуті 58% українців розмовляють виключно українською і лише 9% – тільки російською.
Ще одне опитування свідчить, що 58% українців вважають найбільш відповідальним за результати війни президента Володимира Зеленського, на другому місці – ЗСУ.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.