В США Департамент юстиції змушує Google продати популярний браузер Chrome
Департамент юстиції США пропонує техногіганту Google позбутися свого популярного пошуковика Chrome. Це необхідний крок, щоб виконати судове рішення у антимонопольній справі, яку компанія програла уряду.
Про це пише видання Wall Street Journal.
На думку юристів, конкуренцію можна відновити лише відокремивши пошукову систему Google від продуктів, які компанія створила для доступу в Інтернет, зокрема браузера Chrome та мобільної операційної системи Android.
За даними сайту Statcounter, наразі Chrome контролює близько двох третин ринку браузерів.
Пошук у адресному рядку Chrome здійснюється через Google, доки користувач сам не змінить налаштування.Крім того, Міністерство юстиції висунуло вимогу заборонити Google надавати преференційний доступ до своєї пошукової системи на пристроях з мобільною операційною системою Android. Якщо Google порушить це правило в майбутньому, компанії доведеться відмовитися від Android.
Android – операційна система мільярдів смартфонів від різних виробників, зокрема Samsung.
Крім того, компанію Google зобов’язали відмовитися від оплати за використання пошукової системи за замовчуванням у будь-якому браузері, зокрема й Chrome. Наразі Google платить Apple десятки мільярдів доларів на рік за використання браузера Safari за замовчуванням.
Пропозиція уряду також стосується ролі Google на молодому ринку штучного інтелекту, який починає витісняти традиційний пошук.
У Міністерстві юстиції хочуть, щоб суд зобов’язав Google дозволити видавцям вебсайтів відмовитися від використання їхніх даних для навчання моделей ШІ. Крім того, пошуковий гігант може платити видавцям за використання їхніх даних.
Кент Вокер, президент Google із глобальних справ, описав запропонований Міністерством юстиції засіб правового захисту як “надзвичайно широку пропозицію”, яка “зашкодить американцям та світовому технологічному лідерству Америки”.
Він сказав, що Google подасть власний запропонований засіб правового захисту до суду в грудні.
Google має намір об’єднати операційні системи Chrome OS і Android, про що повідомляє Android Authority із посиланням на джерела в компанії.
А два європейські стартапи — німецька компанія Ecosia, яка віддає весь свій прибуток на відновлення лісів, та французький Qwant, який ставить на меті захист персональних даних — об’єдналися, щоб дати конкуренцію домінуючому Google.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.