«INSO-Lviv» презентує оркестрову «Академію» для юних музикантів
У Львові презентують третю оркестрову «Академію», яка є освітньою платформою, заснованою на базі оркестру Львівської національної філармонії INSO-Львів. Про це Львівському порталу повідомили організатори заходу.
Цьогоріч оркестрова «Академія», яка вперше відбулася у 2016 році знову об’єднає на одній сцені талановитих молодих музикантів з Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької та досвідчених оркестрантів в єдиний творчий колектив, диригуватиме яким відомий музикант Олександр Гордон (Австрія).
«Я хочу поділитися з вами досвідом, який я здобув, працюючи десять років як концертмейстер альтів Лондонського Філармонічного Оркестру та запрошеним соло альтистом Мюнхенської Філармонії, Баварського Радіо, Тонхалле та LSO у Лондоні, маючи нагоду співпраці із легендарними диригентами, які ділилися ідеями, коріння яких сягає самого Бетховена», – зазначив австрійський диригент та провідний ментор Академії Олександр Гордон.
Академія — це ефективний спосіб глибшого розуміння вибраної професії оркестрового музиканта, адже вона покликана розвивати виконавську культуру нового покоління. Робота включає як репетиції цілого оркестру, так і роботу групами. Разом зі старшими колегами, музикантами оркестру — юні музиканти, а з ними й слухачі, мають можливість пізнати в усіх тонкощах яскравий світ музики визначних композиторів і виступити на великій сцені уже 23 листопада у події «Зерно».
Особливістю вечора стане участь Артура Пройдакова — видатного педагога, який увійшов до десятки найкращих учителів світу за версією Global Teacher Prize 2021. Його місія — сіяти зерна віри, знань і натхнення — тісно перегукується з цінностями Академії. Цього вечора Артур долучиться до події як модератор, створюючи атмосферу глибокого змісту й особливого натхнення.
Учасники майстеркласів отримають змогу не лише зіграти хрестоматійну Четверту Симфонію Бетховена, але й стати безпосередніми виконавцями світової прем’єри: цього вечора на слухачів чекатиме перше виконання твору нашого сучасника, українського композитора Івана Небесного під назвою «…Дорогою до Небес…» для фортепіано та симфонічного оркестру (соліст Максим Шадько, відомий український піаніст). Як вказує диригент концерту Гордон, «Оркестрова музика — це не менш чудова форма репертуару музикантів, ніж сольна чи камерна, але з набагато більшою кількістю голосів для прослуховування. Вона вчить нас взаємодіяти, грати в ансамблі, чути один одного, підсилюючи і супроводжуючи важливі моменти. Іноді змінюючись буквально за одну секунду!».
У оркестрі зазначають, що надалі планують проводити Академію чотири рази в рік на постійній основі, створюючи стипендії, залучаючи меценатів з усього світу, щоб підтримати обдарованих студентів ліцеїв, учнів профільних шкіл у їхньому навчанні та купівлі необхідних інструментів.
«Платформа Академії спрямована на індивідуальний розвиток кожного учасника, формування базових навичок командної роботи, націленої на досягнення поставлених цілей. У майбутньому в Академії ми запрошуватимемо до участі в ролі менторів іноземних солістів-інструменталістів, професорів європейських музичних закладів (Німеччини, Швейцарії, Австрії зокрема), що проводитимуть майстеркласи оркестрової та камерної гри, ґрунтуючись на світових традиціях та забезпечуючи безперервність нашої власної», – підкреслила голова правління оркестру Іоланта Пришляк.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.