Ексглаві МСЕК Хмельниччини зменшили заставу на 200 мільйонів гривень
У четвер, 21 листопада, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду частково задовольнила скарги захисників ексглави Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи, залишивши її під вартою та зменшивши їй внесення застави на 200 мільйонів гривень. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі ВАКС.
Відтак, колегія суддів АП ВАКС частково задовольнила апеляційні скарги, скасувала ухвалу Печерського райсуду Києва та постановила нову, якою застосувала до посадовиці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 300 мільйонів гривень.
Рішення набрало законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
За даними слідства, вказана особа підозрюється у незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України).
Передісторія
На початку жовтня у Хмельницькому на масштабній корупційній схемі затримали керівницю МСЕК Тетяну Крупу і її сина Олександра, посадовця обласного управління Пенсійного фонду. Вони за гроші оформляли фіктивну інвалідність військовозобов’язаним.
Під час обшуків у фігурантів знайшли майже 6 млн доларів готівкою, купи грошей були сховані по всіх шафах і шухлядах. При цьому очільниця МСЕК викинула через вікно дві сумки, напаковані 0,5 млн доларів.
Невдовзі журналісти повідомили, що саме через Тетяну й Олександра Крупу фіктивну інвалідність могли оформити 50 прокурорів.
Згодом на Хмельниччині викрили нових медиків МСЕК, які торгували статусом інваліда. Також посадовців МСЕК спіймали й у Рівному, вони за 15-20 тисяч доларів встановлювали фейковий діагноз військовозобов’язаним.
Президент Володимир Зеленський, реагуючи на всі ці викриття, заявив, що вимагає від правоохоронців «жорстких рішень» щодо корупційних МСЕК та видачі фіктивних статусів про інвалідність, зокрема й прокурорам.
МОЗ скасувало інвалідність 74 військовозобов’язаним, яку встановила Хмельницька МСЕК. За останніми даними СБУ, протягом 2024 року підозри отримали 64 посадовці МСЕК, також скасовано понад 4000 висновків про інвалідність.
Крім того, після цього Міністерство охорони здоров’я звільнило топпосадовців, безпосередньо пов’язаних із МСЕК.
Також на тлі скандалу з масовим отриманням інвалідності прокурорів у відставку подав уже ексгенпрокурор України Андрій Костін. Верховна Рада підтримала його звільнення.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.