Україна втратила більше 40% контрольованої території у Курській області, – Reuters
За даними джерела Reuters у Генштабі ЗСУ, наразі внаслідок контратак Росії Україна втратила понад 40% території Курської області, над якою встановила контроль у серпні. Про це повідомляє Українська правда.
«Щонайбільше ми контролювали близько 1 376 квадратних кілометрів, зараз, звичайно, ця територія менша. Противник посилює свої контратаки. Зараз ми контролюємо приблизно 800 квадратних кілометрів. Ми будемо утримувати цю територію стільки, скільки це буде доцільно з військової точки зору», – сказало джерело в українському Генштабі.
Співрозмовник також розповів виданню, що район Курахового на Донеччині зараз є найбільш загрозливим для Києва, оскільки російські війська просуваються там на 200-300 метрів на день і вже зуміли прорватися на деяких ділянках.
За словами джерела, зараз в Україні воюють близько 575 тисяч військовослужбовців РФ, і Росія має намір збільшити чисельність своїх військ до 690 тисяч.
Джерело в українському Генштабі також додало, що військові вжили заходів для посилення протиповітряної оборони над Києвом і планують аналогічні кроки для Сум та Харкова.
Як повідомляв Львівський портал, 23 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що російський правитель Владімір Путін поставив завдання витіснити українські сили з Курської області до 20 січня, коли має відбутися інавгурація новообраного президента США Дональда Трампа.
Станом на початок листопада, тобто за три місяці ведення операції в Курській області, в український полон потрапили понад 700 рашистів. Майже 8000 росіян убито, ще більше 12 000 – поранені.
До середини дистопада росіяни значно активізували свої штурми на Курщині. Сили оборони України відбивають десятки атак на добу та намагаються сховатись від керованих авіабомб, якими рашисти гатять по Курській області РФ.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.