Відомство Наєма завищувало ціни підрядникам на роботи з захисту енергетики, програма підготовки до зими провалена — The Times

Політика

Українська влада не змогла впоратися з реалізацією програми по захисту енергетики від російських атак. Напередодні зими українці залишаються в невизначеності.

В Агентстві з відновлення звинувачують в зриві роботи з підрядниками минулу команду під керівництвом Мустафи Наєма. Про це пише видання The Times.

Журналісти побували в Україні та відвідали енергооб’єкти напередодні зими. Стан їхнього захисту наразі незадовільний, пише видання.

В матеріалі згадується історія бригадного генералу, який працював під Києвом. Він особисто бачив, як обстріли росіян руйнують бетонну конструкцію навколо одного з об’єктів, адже вона була зроблена недостатньо якісно.

«Британські інженери, а також команди з Америки, Німеччини та Японії радили своїм українським колегам побудувати конструкції для захисту енергосистеми… від російських атак. Однак дев’ять місяців потому уряд… так і не зробив цього на фоні звинувачень у корупції, яка загальмувала роботи», – сказано в статті. Близько 80% енергетичної інфраструктури України наразі зруйновано або пошкоджено. Якщо температура довгий час триматиметься нижче нуля, державі загрожують «смертельні зимові морози», пише видання.

«Сотні тисяч людей проводять до шести годин в темряві, без світла, тепла та води», – зазначає The Times.

Журналісти наводять слова колишнього очільника Агентства з відновлення Мустафи Наєма. Останній звинувачує уряд у спеціальному затягуванні проєктів по захисту енергетики. Наєм вважає, що влада блокувала виділення коштів через корупційні інтереси. В уряді не платили підрядникам, через що ті припиняли працювати на об’єктах.

Однак наступник Наєма, Сергій Сухомлин, дотримується іншої точки зору на цю ситуацію. За його словами, підрядники очікували «занадто великого доходу». Виходить, що ціни були штучно завищені. Наразі Агентство з відновлення переглядає контракти. А деякі захисні споруди фактично перероблюються, аби скоротити видатки.

Самі ж підрядники заявляють, що хочуть продовжувати роботи по захисту енергетики. Однак без виділення коштів з боку уряду компанії вимушені брати кредити на фінансування своєї ж праці.

«Поки що, аби запобігти колапсу всієї енергетичної системи, Україна сподівається на захист «першого і другого рівнів» з габіонів, які поставляє Великобританія. Це примітивні клітки, заповнені каменем…», – пише The Times.

Також журналісти, посилаючись на джерела, повідомляють, що колишній заступник голови ОП Кирило Тимошенко нібито вимагав з компаній 10% оплати за відбір їхніх проєктів. Втім, пресслужба чиновника спростувала ці заяви.

Раніше ми писали, що уряд представив нового керівника Агентства з відновлення після звільнення скандального Мустафи Наєма.

Залишити відповідь