5 ознак, що пора змінити старий матрац

Війна

AD_4nXeXDPtZ9rBDs6Fxx7tBGg02_OoGYv-_AYEBNwG3WhEeeWOlILXLmsOYVSplFnd5D8YKJXOEtF6rZO8XTf09bZTK4b5QZRsUTcdKuIgRcRHOtNj0Y9cbH5a-eN-aspLaSCSHriDp?key=NOKpqiWrwjDp4-7tnBp9s2MP

Ліжко плюс правильний матрац — гарантія міцного та здорового сну. Коли купують такий дует, вкладаючи кошти у безпечну якісну продукцію, підсвідомо вірять, що це на десятки років. Насправді кожна річ має свій термін служби, і матрац, на жаль, — не виняток. Вважається, що ідеальну пружність він зберігає до 10 років. Після цього терміну потрібно оцінити реальний стан і вже на основі спостережень та порад фахівців вирішувати, чи може він ще виконувати свою функцію, потребує заміни або так званого ремонту. Про «діагностику» старої спальної поверхні в деталях читайте далі.

Старий матрац — небезпечний

Купівля саме ортопедичного виробу обумовлена бажанням дбати про своє здоров’я та мати максимально комфортні умови для відпочинку. Коли спальне місце втрачає властивості, поволі з’являтимуться так звані побічні реакції, а саме:

  • Після сну відчувається біль в деяких ділянках тіла чи малорухливість суглобів. Ваш хребет подаватиме дуже прості та зрозумілі сигнали. І якщо на них не реагувати — з часом симптоми загострюються.
  • Може з’явитися алергія. Навіть якщо спальне місце при купівлі вважалося гіпоалергенним, з часом тут накопичується пил і можуть з’явитися кліщі й інші неприємні мікроорганізми, які провокують неприємні реакції.
  • Ви не зможете нормально відпочивати. Це призведе до виснаження та апатії. Поганий сон, а то й безсоння — тригер для багатьох захворювань і зниження працездатності.

AD_4nXfC_nE7S4lrPASN5_KpkqzTHOy8RPxiKsPu20zGFQhj1q3zb_j-4wZedKRa31-Je70AF5oVxMj5KrvFGghkWeXrYV845Rz2NcGIsetK93t6M2vTK526K-7cxtqaBoCULLxyAtLvCQ?key=NOKpqiWrwjDp4-7tnBp9s2MP

Часто люди недооцінюють серйозність таких ризиків і легко відкладають покупку нового матраца на потім. Проте досвід доводить: турботу про себе не можна вважати другорядною. Відтак, погане самопочуття — перша ознака того, що ортопедичний виріб втратив свою функціональність і потребує заміни.

Вм’ятини і прогинання

Ще одна ознака старіння виробу — його зовнішні дефекти, які помітні візуально. Це можуть бути як незначні вм’ятини, так і серйозні прогинання. В другому випадку це найчастіше історія про похудання або матрац у спадок — коли довгий час на ньому лежала людина з більшою вагою, ніж ваша зараз. Відтак, основа втратила форму, і тепер сон на такій поверхні буде дискомфортним.

Натомість вм’ятини — це як зморшки. Вони з’являтимуться з роками і сигналізуватимуть про те, що ніщо не вічне, а тому краще купити новий хороший матрац ортопедичний, аби гарантувати собі повноцінний сон і якісний відпочинок. Бо себе потрібно любити.

Неприємний запах

Інша помітна ознака зношування — сторонні запахи. Вони не лише зроблять відпочинок на такому спальному місці неприємним, а й сигналізуватимуть про більш серйозну загрозу — негігієнічність. Все просто — з роками матрац впитує піт, а також на нього впливає вологість у приміщенні. Навіть крізь простирадло. Як наслідок — таке спальне місце стає сприятливим середовищем для бактерій і навіть цвілі. Про наявність проблеми сигналізуватиме насамперед неприємний запах.

Гучність на максимум

А ще старі пружинні моделі скриплять. Тому спати на них стає некомфортно. Зношена система, як правило, ремонту не підлягає. Або ж це коштуватиме не дешевше за новий матрац. Можна також спробувати змастити пружини. Щоправда, ніхто не гарантує ефективного результату і що через кілька днів проблема не повернеться.

Сиплеться наповнювач

Якщо ж виріб безпружинний, з часом він не скрипітиме, а втрачатиме цілісність. Тому ви будете знаходити зайве «сміття», у чохлі почнуть скупчуватися частинки, які посипалися, а поверхня ставатиме нерівною: з’являться вм’ятини і пагорби. Цей дефект відремонтувати не вдасться. Краще відразу взятися за пошук нового ортопедичного виробу.

Як попередити старіння матраца

Залежно від типу наповнювача та виду самого виробу, термін служби коливається від 7 і навіть до 20 років. Зовсім не обов’язково, що заміни виріб потребуватиме саме після такого відрізку часу. При неправильному користуванні ваше спальне місце значно швидше вийде з ладу, а при дбайливому догляді — залишатиметься функціональним і довше зазначеного періоду. Тож як продовжити життя матраца:

  • Регулярно провітрюйте спальню. При цьому ліжко можна залишати незастеленим впродовж певного часу, щоб воно теж освіжилося.
  • Час від часу виносьте сам матрац надвір чи балкон. Це допоможе у боротьбі з неприємним запахом.
  • Подбайте про якісний наматрацник. Його потрібно регулярно прати, найкраще — у гарячій воді для максимального знищення хвороботворних мікроорганізмів. Плюс таке рішення захистить ваше спальне місце від забруднень.
  • Час від часу перевертайте матрац на іншу сторону (якщо не йдеться про моделі з різними шарами наповнювачів). Це допоможе розподілити зношування і зробити термін служби довшим.
  • Якщо помітили перші вм’ятини, але загалом стан поверхні ще хороший, можна купити топер і згладити дефекти.

AD_4nXfiWwKTgRsGq2aDrboxOhMAi6RWqW0UFsCDeqyHwGduYqbEJP51N80bcA9M8Me_OFVL5EMe34ckWJ6CD_AEI9dlGPnMk2tB62PwjeacE5zH9BzXHjTfaPaOsRguJIK3VvzBdm3MMg?key=NOKpqiWrwjDp4-7tnBp9s2MP

Також не рекомендується на ліжку стрибати чи складати на нього речі, які мають значну вагу. Це прискорить появу перших симптомів «старості».

Вибираємо ортопедичний матрац: основні критерії

Купівля матраца — це завжди про любов і турботу до себе. Або ж до людини, якій ви вирішили зробити такий презент. Бо від повноцінного сну залежать здоров’я і якість життя. Тож не має значення, чи ви шукаєте спальну поверхню на новеньке ліжко або вирішили змінити старий матрац, візьміть на озброєння важливі критерії вибору найкращого варіанту:

  • З пружинами чи без — важливе питання, від якого залежить ціна та довговічність покупки. Вважається, що вироби з наповнювачами без пружинного каркасу є зносостійкішими і можуть витримувати більші навантаження. Відтак, є хорошим рішенням для людей із особливою вагою.

У пружинних варіантів теж є свої переваги, а саме вищі амортизаційні властивості, отже — більш комфортне розподілення навантаження по площині. Такі моделі можуть мати залежний чи незалежний пружинний блок. У першому випадку ліжко буде більш пружним, але в майбутньому не підлягатиме ремонту. В другому — поверхня максимально повторюватиме анатомічні особливості вашого тіла й у випадку зношування частини матраца пружину можна замінити. Підходять моделі цього типу людям в похилому віці, яким краще відпочивати на пружній, не надто жорсткій поверхні.

  • Рівень жорсткості є одним із ключових критеріїв при виборі матраца. Адже в цьому й основний запит — отримати оптимальну для підтримки здоров’я спальну поверхню. Є 5 варіантів: від м’якого до екстражорсткого. Вибирати можна за віком: що менше років людині, то більш твердою має бути поверхня. Так, дітям рекомендуються жорсткі ортопедичні матраци, дорослим — середні, а людям у похилому віці — якогомога м’якіші. Це пояснюється особливістю функціонування хребта: в діток він тільки формується, тому на нього не можна чинити зайвого впливу, в дорослому віці важливо підтримувати баланс і дбати про анатомічне положення тіла, а вже літнім людям радять зменшити навантаження на суглоби та опорно-руховий апарат, відпочиваючи на м’якій поверхні. Але якщо у будь-якому віці є особливі захворювання — щодо вибору правильного матраца краще порадитися з лікарем.
  • Різноманіття наповнювачів. Серцевина може бути як натуральною, так і штучною. Перші моделі будуть більш довговічними, але підійдуть не всім алергікам. Другі — мають менший термін використання, проте є гіпоалергенними, часто мають антибактеріальні характеристики. До прикладу, в латексі та меморі-піні не заводяться кліщі і не розмножуються патогенні мікроорганізми. Такими ж корисними характеристиками володіє натуральна кокосова койра, яка ще й не піддається впливу вологи. Поєднуючи різні наповнювачі, виробники досягають потрібної жорсткості матраців. Відтак, людина має можливість вибирати, взявши до уваги як функціональність моделі, так і ціновий діапазон.

Знайти хороший ортопедичний виріб за вигідною вартістю легко в інтернет-магазині «Світ Матраців». Тут представлені моделі різного типу: з пружинами і без, жорсткі та м’які, високі та топери. Можна підібрати потрібний розмір, адже від цього параметру також залежить довговічність матраца і зручність користування. Всі пропозиції мають офіційну гарантію від виробника та відповідні сертифікати, що підтверджують їхню безпечність та якість. В каталозі на сайті https://svit-matrasiv.com.ua/ua/ легко переглянути доступні варіанти і прочитати докладні характеристики, щоб зробити продуманий вибір. Оплатити покупку можна як онлайн, так і під час отримання товару. Є комфортна доставка за адресою або до відділення пошти. Також можна самостійно забрати покупку а локаціях, зазначених на сайті.

Читайте нас у тг

Залишити відповідь