РФ підживлює невдоволення щодо вступу України в ЄС і стоїть за фейками – Матернова

Події України

Лідерам європейських держав варто підключатися до подолання у своїх суспільствах дезінформації і наративів, які спрямовані проти приєднання України до ЄС, бо кожна хвиля розширення Євросоюзу була надзвичайно успішною для європейської економіки.

Таку думку в інтерв’ю NV висловила посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, коментуючи страх конкуренції з боку деяких центральноєвропейських держав з українськими аграріями.

Вона назвала нинішню ситуацію з протестами проти присутності на європейському ринку українських перевізників або фермерів повним дежавю, оскільки свого часу загрозою були і польські фермери, і чеські далекобійники.

– І тут мають підключатися лідери, щоб пояснювати і долати таку реакцію суспільства і бізнесу. І це те, про що я говорю моїм колегам у Брюсселі, – пояснюю, що в України вже, по суті, була репетиція того, що відбуватиметься, бо ми в односторонньому порядку відкрили внутрішній європейський ринок для українських продуктів, щойно почалася війна. І в нас була ця відповідна реакція. Але саме тому нам потрібно пояснити, а також долати дезінформацію і наративи, спрямовані проти приєднання України до ЄС, – говорить Матернова.

До того ж, у цьому контексті вона наголосила, що РФ охоче підживлює це невдоволення в ЄС і стоїть за великою кількістю дезінформації про те, що означатиме присутність України в ЄС. Тож варто нагадувати суспільствам європейських країн, що розширення ЄС 2004, 2007 і 2013 років були економічно надзвичайно успішними та корисними для європейської економіки в цілому.

Зокрема Матернова застерегла, що на місцях можуть виникнути “якісь деформації”, які відчуватимуться особливо державами, що межують з Україною.

– І саме тому ЄС розробив локальні гарантії, які можуть певною мірою захистити місцевий бізнес на тимчасовій основі. Вам просто потрібно зрозуміти, що ви велика країна, у вас дуже сильне сільськогосподарське виробництво, яке надалі стане набагато сильнішим, і це буде сприйматися і як можливість, і як загроза. Але в цьому немає нічого нового. Так відбувається з кожною хвилею розширення, – резюмувала посол ЄС.

Блокада польсько-українського кордону

Польські фермери 23 листопада о 10:00 розпочали блокування руху вантажівок на КПП Медика – Шегині на українсько-польському кордоні.

Ввечері 24 листопада польські фермери завершили акцію протесту, однак анонсували відновлення блокади з 10 грудня, і тепер вже на всій ділянці кордону з Україною, якщо їхні вимоги не буде виконано.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: ICTV

Залишити відповідь