Вищий суд Гонконгу підтримав право одностатевих пар на житло
Про це пише Reuters.
Зазначається, що суд підтримав три попередні рішення, які сприяли наданню державного житла та прав на спадщину одруженим одностатевим парам, посилаючись на положення про рівність, що містяться в мініконституції міста.
Судді Ендрю Ченг, Роберт Рібейро, Джозеф Фок, Джонсон Лем і Френк Сток заявили в письмовому рішенні, що вони відхилили аргументи уряду про те, що одностатеві та різностатеві пари не порівнюються з точки зору їхніх прав на державне житло.
Головний суддя Ченг визнав обмежені ресурси, з якими працюють чиновники, але сказав, що це «жодним чином не зменшує необхідність розподілу соціальних виплат на раціональній та виправданій основі, без дискримінації».
Фок і Рібейро написали в іншому письмовому рішенні, що нинішні правила спадкування є «дискримінаційними та неконституційними».
Уряд звернувся до суду вищої інстанції після того, як Апеляційний суд нижчої інстанції раніше підтвердив у трьох справах рішення про надання одностатевим парам, які одружилися за кордоном, субсидованих прав на житло та права спадкування.
Одна зі справ стосувалася відмови міського житлового управління розглянути заяву постійного жителя Ніка Інфінгера на оренду державної квартири з його чоловіком, оскільки їхній шлюб, укладений у Канаді, не визнавався в Гонконгу.
В іншому випадку одностатевій парі Едгару Нґ та його чоловікові Генрі Лі відмовили у спільному володінні квартирою, субсидованою державою, оскільки їхній шлюб, укладений у Британії, не визнавався в Гонконзі. Нґ також порушив третю справу, висловлюючи побоювання, що якщо він помре, не залишивши заповіту, то не зможе передати своє майно своєму чоловікові згідно з міським законодавством про спадщину. Лі перебрав на себе ці дві справи після того, як Нг покінчив життя самогубством у 2020 році після років депресії.
«Сьогоднішні рішення суду визнали, що одностатеві пари можуть кохати одне одного і заслуговують жити разом», — сказав Інфінгер.
Лі вшанував свого покійного партнера Нґ у дописі у Facebook.
«Це боротьба не лише за мене та мого партнера, це боротьба за всі одностатеві пари в Гонконзі. Сьогодні, 26 листопада 2024 року, наша справа нарешті підійшла до кінця. Я вдячний суду за відданість рівним правам для ЛГБТК», — написав Лі.
Співзасновник організації Hong Kong Marriage Equality Джером Яу заявив ЗМІ, що “суд дуже чітко дав зрозуміти, що одностатеві шлюби є такими ж, як і гетеросексуальні”.
Як відзначає агенція, Вищий суд Гонконгу у вересні минулого року ухвалив рішення проти одностатевих шлюбів, але визнав необхідність для одностатевих пар отримати доступ до альтернативних правових рамок для задоволення «основних соціальних вимог». Крім того, минулого року суд вищої інстанції постановив, що політика заборони трансгендерам змінювати стать, указану в їхніх ідентифікаційних картках, якщо вони не пройшли повну операцію зі зміни статі, порушує їхні права.
Гонконг — особливий адміністративний район Китайської Народної Республіки, колишня британська колонія на південному сході Китаю в Південнокитайському морі.
Раніше ми писали, що партія «Грузинська мрія» підготувала для внесення до парламенту законопроект «Про сімейні цінності та захист неповнолітніх» та поправки до 18 законів, що обмежують права ЛГБТ.
Майже півтора року минуло з моменту реєстрації законопроєкту №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств». Він, серед всього, передбачає «узаконення» стосунків військовослужбовців, які є представниками ЛГБТК+ спільноти. Зокрема, автори законопроєкту передбачають забезпечення їх та їх партнерів тими ж правами і свободами, що є у гетеросексуальних пар: можливість відвідувати пораненого партнера у госпіталі, змога отримувати виплати у разі загибелі тощо.
Високий суд Намібії визнав неконституційними два закони колоніальної епохи, де йшлося про криміналізацію одностатевих стосунків між чоловіками. Для ЛГБТ+ спільноти країни це стало знаковою подією.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.