Китай запустив у космос модифіковану ракету з двома експериментальними супутниками

Політика

Китайська приватна космічна компанія LandSpace у середу вперше запустила в космос модифіковану ракету-носій власного виробництва «Чжуцюе-2E Y1» (ZQ-2E Y1) із двигуном на метані, яка вивела на навколоземну орбіту два експериментальні супутники.

Про це повідомляє CGTN.

Ракета з космічними апаратами, дані про які не розкриваються, стартувала з комерційного стартового майданчика «Дунфен» (Dongfeng) у пустелі Гобі на північному заході Китаю о 10:00 за місцевим часом (4:00 ранку за Києвом).

Розроблена компанією LandSpace ракета-носій ZQ-2 (Zhuque-2) стала першою у світі запущеною в космос, що працює на новому бюджетному виді рідкого палива – зрідженій суміші кисню і метану.

У середу використовувалась ракета-носій із кодовою назвою ZQ-2E Y1, де «E» означає «удосконалена» (Enhanced), а «Y1» – що це перший варіант модифікованої версії.

Раніше компанія LandSpace запустила три ракети ZQ-2 із кодами Y1, Y2 і Y3. Перша спроба у грудні 2022 року була невдалою і ZQ-2 Y1 вибухнула, проте наступні запуски в липні та грудні минулого року ZQ-2 Y2 і ZQ-2 Y3 були успішними.

Використана для запуску в середу удосконалена ракета ZQ-2E Y1 зберегла базову конструкцію ZQ-2, але щоб зменшити вагу її довжину було скорочено з 49,5 метра до 47,3 метра, завдяки чому вдалося підвищити стартову тягу ракети до 282 тонни з попередніх 268 тонн.

ZQ-2E Y1 здатна вивести на 500-кілометрову навколоземну орбіту чотири тонни корисного навантаження.

У модифікованій версії також удосконалено ряд інших показників, серед яких скорочено час заправки паливом до менш ніж 1,5 години, покращено продуктивність двигуна та підвищено стабільність і надійність польоту.

В компанії LandSpace заявили, що після сьогоднішнього запуску ракета-носій «Чжуцюе-2E Y1» (ZQ-2E Y1) офіційно перейшла до стадії комерційної експлуатації для масового використання на ринку космічних запусків.

Нагадаємо, що у березні 2025 року SpaceX планує здійснити ключове випробування на орбіті — передачу палива між двома кораблями Starship. Це важлива технічна віха, необхідна для забезпечення успішного виконання місій на Місяць у рамках співпраці з NASA, зокрема для програми Artemis, що має на меті повернення людей на Місяць.

Також ми писали, що Велика Британія готує запуск нового супутника, призначеного для фотографування земної поверхні в інтересах військових.

Ще ми повідомляли, що 4 листопада Японія успішно запустила оборонний супутник за допомогою нової ракети H3.

⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь