Зі студентами та викладачами ЗУНУ зустрілася Голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз
У межах авторського проєкту доктора економічних наук, професора Андрія Крисоватого “Студії публічних фінансів” до Західноукраїнського національного університету завітала Голова Державної казначейської служби України – Тетяна Слюз.
Тетяна Ярославівна зустрілася зі студентами та професорсько-викладацьким колективом факультету фінансів та обліку класичного університету Тернополя і прочитала лекцію “Особливості виконання бюджетів в умовах воєнного стану”.
Вітаючи гостю, завідувач кафедри фінансів ім. С. І. Юрія Андрій Крисоватий зазначив: «Тетяна Ярославівна хоче з вами, дорогі студенти, поділитися практичними знаннями та багаторічним досвідом у сфері фінансів. У контексті сьогодення ми повинні об’єднувати зусилля науковців та практиків, долучаючи молодь до усіх процесів, що відбуваються в державі. Ваші креативні ідеї та патріотична спрямованість – надихають й дарують віру в Україну та її перемогу!
Дякуємо Збройним Силам за те, що ми маємо можливість сьогодні проводити цей захід. Велика шана і подяка пані Тетяні за вагомий внесок у виховання молодого покоління українських фінансистів!»
Ццікавою та захопливою була лекція, а ґрунтовний матеріал, приклади та формат «запитання-відповідь» викликав жвавий інтерес у молодих людей.
Звертаючись до присутніх, Тетяна Слюз сказала: «Виступати перед такою потужною аудиторією – студентами та професорсько-викладацьким колективом моєї Альма-матер, безумовно, відповідально. Перебуваючи у цій аудиторії, згадую момент, коли захищала свою дипломну роботу «Організація податкового контролю в Україні» у 2005 році.
Мені завжди дуже приємно повертатися у рідний заклад вищої освіти! Тому я дякую за можливість провести сьогоднішню лекцію для молодих людей Західноукраїнського національного університету».
У своїй лекції на тему “Особливості виконання бюджетів в умовах воєнного стану” спікерка розповіла слухачам про Державну казначейську службу України, охарактеризувала її організаційну структуру, акцентувала увагу на основних завданнях, що виконує казначейство. Також розкрила такі питання: управління наявними фінансовими ресурсами єдиного казначейського рахунку; надходження та використання коштів бюджетів в іноземній валюті; клієнти казначейства; розпорядники та одержувачі бюджетних коштів державного та місцевих бюджетів, включених до єдиного реєстру за 2023-2024 роки; місцеві бюджети; складання та подання казначейством бюджетної та фінансової звітності; виконання судових рішень.
Тетяна Ярославівна сконцентрувала увагу й детально пояснила особливості обслуговування клієнтів через систему дистанційного обслуговування з використанням програмно-технічного комплексу «клієнт казначейства – казначейство» (СДО): переваги користування СДО, використання СДО розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, а також розповіла про автоматизовану систему подання електронної звітності клієнтами Казначейства, етапи її впровадження, схему функціонування.
Продовженням зустрічі стало започаткування у класичному університеті Тернополя стінопису «Слава Україні!», ініціатором якого виступив завідувач кафедри фінансів ім. С. І. Юрія Андрій Крисоватий та професорсько-викладацький колектив й студентство факультету фінансів та обліку.
Голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз нанесла перший контур початкового малюнку.
До неї приєдналися також ректор ЗУНУ Оксана Десятнюк, голова вченої ради ЗУНУ Андрій Крисоватий, начальник Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області Петро Гринчишин, колишній старший солдат Збройних Сил України, а зараз – доцент кафедри фінансів ім. С. І. Юрія Олександр Шашкевич, учасник бойових дій, сержант Збройних Сил України, а зараз – провідний спеціаліст навчально-наукового центру конверсії військових кадрів та ветеранів війни ЗУНУ Олександр Квасовський та діти захисників – студенти ЗУНУ: Дана Хільчук (ФМПС-42) та Іванна Літвін (СЗ-21).
Автором муралу є тернопільський художник, дизайнер, декоратор, автор багатьох стінописів – Олександр Лангер.
На стінописі буде зображена українка, заквітчана колоссям, тримаючи жовто-блакитний прапор над головою.
Тут переважатимуть синьо-жовті кольори як символ волі, незламності духу українців, які боряться за кожен клаптик рідної землі.
Цей стінопис прикрашатиме територію університету та стане символом шани й вдячності всім, хто захищає незалежність та суверенітет України. Зображення втілює ідею єдності та незламності українського народу, підкреслюючи важливість збереження патріотичних цінностей у кожному серці.