Чим можна годувати синичок, щоб не завдати шкоди птахам

Події України

Зимова пора — це нелегкий період для диких птахів, особливо для маленьких синичок. Коли вирують морози, а все навколо покрите снігом, птахам стає важче шукати природні джерела їжі.

Взимку синички потребують калорійної їжі, щоб утримувати тепло і мати достатньо енергії для активного життя. Люди можуть допомогти їм пережити холодні місяці. Для цього можна зробити та повісити годівнички й підгодовувати птахів правильною їжею.

Life. Факти ICTV розказують, чим можна годувати синичок узимку, а від яких кормів краще відмовитись — читайте докладніше в нашому матеріалі.

Які корми потрібні синичкам

Взимку птахи харчуються сплячими комахами та їхніми личинками, яких дістають із кори дерев. Також поїдають ягоди з кущів і дерев, що залишилися на гілках з осені. Синички охоче їдять усіляке насіння, зокрема берези, бузини, липи, сосни, ліщини, клена, бузку тощо. Але чим далі й холодніше, тим корму стає менше.

Холодна снігова погода може стати складним періодом для пернатих. Зима для птахів небезпечна не стільки через мороз, скільки через нестачу їжі. У люті холоди вони часто гинуть саме від голоду.

Щоби підтримувати потрібну температуру тіла, птахи витрачають величезну кількість енергії, яку мають отримувати з їжі. Тому корм у цей період має бути особливо калорійним, щоби підтримати їхні здоров’я та енергію.

Допомогти птахам пережити холод можна встановивши годівниці й регулярно заповнюючи їх правильним кормом. Адже, якщо робити це неправильно, можна зашкодити пернатим. Важливо, щоб корм був без штучних добавок і консервантів.

Чим можна годувати синичок

Ось кілька видів кормів, які підходять для підгодівлі синичок у холодну пору року:

  • Насіння соняшнику — це один із найкращих кормів для синичок. Воно багате на жири, білки та вуглеводи, що дає змогу птахам зберігати енергію та тепло. Можна покласти як очищене, так і неочищене насіння. До речі, насіння соняшнику — це універсальний корм, який їдять майже всі птахи.
  • Насіння гарбуза — також дуже корисне для синичок. Воно містить корисні жири, білки та мікроелементи. Це відмінний додаток до основного раціону. Однак слід пам’ятати, що насіння гарбуза краще давати у помірних кількостях, оскільки воно дуже калорійне.
  • Горіхи (лісові або арахіс) — є чудовим додатком до раціону синичок. У годівничку можна покласти фундук, грецькі кедрові горішки тощо.

Зверніть увагу! Давати горіхи треба сирі, без солі, оскільки вона може бути шкідливою для птахів.

  • Злаки – перлова крупа, просо, овес, пшениця, пшеничні висівки, тверді вівсяні пластівці, насіння маку.
  • Сушені ягоди та фрукти — шипшина, калина, горобина, глід, шматочки слив, яблук, груш. Вони стануть чудовим джерелом вітамінів.

Можна придбати в зоомагазині сухий корм для птахів. Це можуть бути спеціальні суміші для зимових птахів, які містять різноманітне насіння, зерна та добавки.

Чим годувати синичок взимку з продуктів

У зимовий період синички потребують додаткових калорій, тому для цього ідеально підходить різного роду жир. Ви можете повісити на деревах годівнички з чистим тваринним жиром (наприклад, свинячим або курячим). Жир дає птахам багато енергії та допомагає їм зберігати тепло в морозні дні. Також можна давати птахам сире сало.

Сало — це ще один чудовий продукт для підгодівлі синичок взимку. Воно містить багато жиру і є прекрасним джерелом енергії для птахів. Якщо ви хочете приготувати корм для синичок, наріжте сало на невеликі шматочки та прикріпіть їх до годівниць або дерев.

Варене яйце також може бути хорошим джерелом білка для синичок. Можна давати подрібненим або змішати з іншими кормами.

чим можна годувати синичок

Фото: pixabay

Що не можна давати синичкам

Не всі продукти підходять для підгодівлі синичок. Існують деякі продукти, які можуть бути шкідливими для птахів:

  • Солоне або приправлене сало — сіль і спеції можуть викликати у птахів проблеми зі здоров’ям, тому намагайтеся не давати синичкам продукти, що містять сіль.
  • Хліб — хоча синички іноді поїдають хліб, він є небезпечним продуктом для птахів, оскільки може викликати проблеми з травленням.
  • Цукор — надлишок цукру може шкодити птахам і спричиняти у них порушення обміну речовин.

Часто можна побачити, що в годівнички для птахів кладуть каші та зіпсований хліб. Цього робити не рекомендується.

Годувати птахів хлібом, пшоном, смаженими, солоними, копченими або несвіжими продуктами – не можна, адже це дуже шкідливо для птахів.

Як правильно годувати синичок узимку

  • Під час вибору годівнички надавайте перевагу конструкції з дахом. Для підвішування краще обирати місця на південній стороні дерева. Там вона буде захищена від вітру та снігу. Також вішати її варто якомога вище, щоб туди не могли дістатися гризуни.
  • Регулярно прибирайте з годівнички залишки їжі, послід та інший бруд. Старий корм може стати осередком для розвитку бактерій і шкідливих мікроорганізмів. Бажано час від часу проводити дезінфекцію конструкції, мити з милом або обробляти дезінфекційним засобом.
  • І найголовніше — не забувайте про регулярність годування. Слідкуйте, щоб годівниця була наповнена якісним свіжим кормом. Однак не давайте занадто багато їжі за один раз, щоб вона не зіпсувалася. Пропонуйте їм різні види корму, щоб вони отримували всі необхідні поживні речовини.

Зимова підгодівля синичок — це не тільки спосіб допомогти птахам пережити важкий сезон, але й прекрасна можливість спостерігати за їхнім життям.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Знаючи, чим можна годувати синичок узимку та як правильно обирати корм, можна без проблем підтримувати здоров’я та енергію птахів у морозні місяці. Впевнені, синички обов’язково будуть вдячні за вашу допомогу.

Залишити відповідь